Kartoteka rozrzucona (Film)

| Utworzono: 2014-04-25 07:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 01:45
A|A|A

fot. Adam Hawałej

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu wyświetlony zostanie film Elżbiety Sitek Kartoteka rozrzucona. Próby.

Tadeusz Różewicz nie żyje

To wyjątkowy zapis spotkań Tadeusza Różewicza z grupą aktorów, jakie odbywały się na Scenie Kameralnej między 17 listopada a 2 grudnia 1992 roku przy jednoczesnym udziale publiczności.

 

W poniedziałek 28 kwietnia w kaplicy na wrocławskim Kiełczowie
nabożeństwo żałobne i pożegnanie poety.

Urna z jego prochami spocznie w Karpaczu na cmentarzu ewangelickim, w pobliżu kościoła Wang. Z Karkonoszami i Karpaczem był związany od dawna
i po prostu chciał być tam pochowany.

ZOBACZ TEŻ SERWIS SPECJALNY: www.rozewicz.prw.pl


W wyniku tego powstała Kartoteka będąca dekonstrukcją siebie samej, wynikła z wydarzeń na próbach, z przynoszonych przez Różewicza i aktorów fragmentów codzienności i tekstów. Druga Kartoteka. Kartoteka rozrzucona.

Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorami biorącymi udział w próbach Kartoteki rozrzuconej, m.in. z Tomaszem Lulkiem, Elżbietą Czaplińską, Jadwigą Skupnik, Andrzejem Wilkiem oraz z Elżbietą Sitek, która 22 lata temu podjęła się realizacji telewizyjnej wydarzeń na Scenie Kameralnej. Rozmowę poprowadzi dyrektor teatru, Krzysztof Mieszkowski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama