CCC Polkowice ze srebrnym medalem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-27 20:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W zespole CCC nie mogła wystąpić w tym meczu Walerija Musina i to mocno skomplikowało plany trenerowi Krzysztofowi Szewczykowi. Mecz lepiej rozpoczęła Wisła, która łatwo objęła prowadzenie 8:0 a później 12:3. Ostatecznie po pierwszej kwarcie zespół z Krakowa prowadził 19:10.

Druga kwarta była już bardziej wyrównana. Wisła na początku zdołała odskoczyć do wyniku 28:14, ale później zespół z Polkowic odrobił część strat i drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 31:26 dla Wisły.

Gdy w trzeciej kwarcie drużyna z Krakowa objęła prowadzenie 42:28, wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte, ale dwukrotnie za trzy punkty trafiła rozgrywająca CCC Jelena Skerovic i zespół z Polkowic przegrywał tylko 40:44.

W ostatniej kwarcie Wisła utrzymywała kilkupunktową przewagę. Zespół CCC trzykrotnie zmniejszył stratę do różnicy trzech punktów, ale nie były w stanie doprowadzić do remisu i to drużyna z Krakowa cieszyła się ze złotego medalu wygrywając ostatecznie 59:52. Zespołowi CCC pozostało srebro.

Wisła Kraków - CCC Polkowice 59:52 (19:10, 12:16, 15:14, 13:12).

wynik finałowej rywalizacji 3:2

Wisła Kraków: Allie Quigley 16, Jantel Lavender 14, Justyna Żurowska 11, Cristina Ouvina 6, Agnieszka Skobel 5, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Paulina Pawlak 2, Zane Tamane 2.

CCC Polkowice: Teja Oblak 11, Janel McCarville 10, Magdalena Leciejewska 9, Jelena Skerovic 8, Agnieszka Majewska 6, Belinda Snell 5, Magdalena Skorek 3, Paulina Misiek 0.