Robot i biblioteka bez książek

| Utworzono: 2014-05-09 09:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-09 14:23
Robot i biblioteka bez książek - fot. Politechnika Wrocławska
fot. Politechnika Wrocławska

100 km w 4 sekundy!  W sobotę  na  wrocławskiej uczelni będzie można zobaczyć bolid Formuły Student. Każdy miłośnik prędkości będzie też mógł zasiąść za sterami maszyny i zrobić sobie zdjęcie.

Zwiedzanie budynków, które uczelnia wybudowała lub zmodernizowała dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, zacznie się o godz. 10 przy ul. Smoluchowskiego 25. To zabytkowy gmach B-1 i jeden z najstarszych w kampusie Politechniki  Trzy lata temu zaczęła się tu generalna przebudowa, dzięki której powstały nowe sale dydaktyczne, odświeżono dotychczasowe i wyposażono je w nowoczesny sprzęt. Na miejscu zobaczycie niezwykły pokaz chemiczny.

Swoje drzwi  otworzy także Środowiskowa Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych, czyli Bibliotech. W gmachu będą udostępniane bogate zbiory zdigitalizowanych książek i inne cyfrowe publikacje.

W Bibliotechu zaprezentuje się łazik marsjański Scorpio III , który w ubiegłym roku zajął drugie miejsce na prestiżowych zawodach w USA.

Chętni będą też mogli zajrzeć do największej w Europie komory bezodbiciowej SAC (Semi-Anechoic Chamber) i stanąć oko w oko z robotem społecznym Flash, który potrafi wyrażać sześć emocji - smutek, radość, złość, strach, zniesmaczenie i zaskoczenie.

Zwiedzić będzie można  też nowoczesny kompleks Geocentrum. I przy okazji przejechać się Polinką, czyli koleją linową łączącą dwa kampusy politechniki. W programie także spotkanie ze studentami z Akademickiego Klubu Lotniczego, którzy zaplanowali pokaz samolotów bezzałogowych.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.