Złoto coraz dalej od Zagłębia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-05-11 20:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-12 09:55

Po sobotniej przegranej 21:26, w niedzielę podopieczne Bożeny Karkut uległy na parkiecie mistrza Polski 21:25. Wynik podobny, podobnie jak przebieg drugiego spotkania o złoto. Jego pierwsza część ponownie należała do piłkarek ręcznych Zagłębia. Po dwudziestu minutach zespół KGHM-u Metraco prowadził już 13:7. Wicemistrzyniom kraju nie udało się jednak utrzymać pokaźnej przewagi do przerwy i do szatni schodziły z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie defensywa górowała nad atakiem. Znacznie lepiej prezentowały się zawodniczki z Lublina, które w pierwszym kwadransie po zmianie stron trafiły czterokrotnie. Lubinianki przez 15 minut nie potrafiły natomiast pokonać świetnie spisującej się rezerwowej bramkarki MKS-u Aleksandry Baranowskiej.

Losy drugiego spotkania finałowego rozstrzygnęły się w końcówce. Jeszcze 9 minut przed syreną był remis 18:18. Od tego momentu Zagłębie zdobyło już tylko 3 gole, rywalki aż 7. O ofensywnej niemocy lubinianek w tej części gry dobitnie świadczy fakt, że podopieczne Bożeny Karkut w całej drugiej połowie zdobyły tylko jedną bramkę z gry!

Trzeci mecz finału zostanie rozegrany w sobotę, 17 maja w Lubinie. Początek o godz. 15.00.

Drugi mecz finałowy: MKS Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:21 (14:16).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2:0 dla MKS.

MKS: Ekaterina Dżukewa, Aleksandra Baranowska - Dorota Małek 4, Agnieszka Kocela 1, Małgorzata Majerek 2, Marta Gęga, Joanna Drabik 1, Alina Wojtas 11, Kamila Skrzyniarz 5, Małgorzata Rola 1, Walentina Nestsiaruk;

KGHM Metraco Zagłębie : Monika Maliczkiewicz, Natalia Cwirko - Kaja Załęczna 3, Karolina Semeniuk-Olchawa 3, Joanna Obrusiewicz 2, Vanessa Jelic 1, Kinga Lalewicz 3, Klaudia Pielesz 7, Anna Pałgan 2, Jelena Bader, Paulina Piechnik.