Coca-Cola Cup 2014

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-13 12:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-13 12:15
A|A|A

JUŻ W SOBOTĘ POZNAMY NAJLEPSZE DRUŻYNY COCA-COLA CUP 2014
W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM

Spośród blisko 4000 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostały tylko 384. Już w sobotę, 17 maja we Wrocławiu, na boisku przy ulicy Mianowskiego 2B, odbędzie się finał województwa dolnośląskiego.

Nasz region w tegorocznej edycji turnieju reprezentowany był przez 92 drużyny dziewcząt oraz 154 drużyn chłopców. Po blisko dwóch miesiącach rywalizacji w turnieju pozostało już tylko 8 drużyn żeńskich i 16 męskich, które rywalizować będą o miano najlepszych w województwie. W ubiegłym roku mistrzowski tytuł regionu Dolnego Śląska turnieju Coca-Cola Cup zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach i chłopcy z Gimnazjum nr 38 z Wrocławia.

W tym roku na zwycięzców tradycyjnie już czekają medale, puchary i awans do wielkiego finału krajowego. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który w tym roku zostanie zorganizowany na plaży miejskiej w Gdyni w dniach 12-15 czerwca 2014 r. Finałowa impreza będzie wielkim świętem sportu –  z możliwością oglądania na wielkim ekranie pierwszych meczów Mistrzostw Świata FIFA, spotkaniem z ambasadorem turnieju Robertem Lewandowskim i wieloma atrakcjami dla całych rodzin w Strefie Aktywnego Życia. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz piłkarski do Włoch, gdzie będą mieli okazję m.in. doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Oprócz emocji związanych z kibicowaniem młodym zawodnikom, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Tradycyjnie w towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin.

Coca-Cola Cup to nie tylko sportowa rywalizacja gimnazjalistów i trampolina do profesjonalnej kariery piłkarskiej, ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może dawać wiele radości i satysfakcji osobom w każdym wieku - _tłumaczy Marianna Klimczak, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services._ - W tym roku po raz drugi gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 15 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. Dlatego też udostępniamy Strefę Aktywnego Życia również w przeddzień turnieju, w centrum miasta, aby mieszkańcy Wrocławia już w piątek mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. W Strefie Aktywnego Życia odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowo-edukacyjnych oraz skorzystać z porad dietetyka – dodaje.

Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola oraz jej światowej kampanii prowadzonej pod hasłem „Ruch to radość”, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów osób na całym świecie.

Strefa Aktywnego Życia to szereg atrakcji o charakterze sportowym i edukacyjnym. Wśród nich między innymi, „Strefa Ambasadora”, gdzie będzie można nauczyć się zagrań i trików piłkarskich, prezentowanych na ekranie przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza, ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego. W „Strefie Wiedzy” – dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki – odwiedzający uzyskają fachowe porady dietetyka na temat bilansu energetycznego, prawidłowej diety oraz nawadniania organizmu. Każdy będzie mógł też, np. rozegrać miniturniej w piłkarzyki, spróbować swoich sił w piłkarskich kręglach lub boulach, a także sprawdzić umiejętność skoku dosiężnego czy utrzymania równowagi na równoważni.

Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta dla wszystkich w godzinach od 9.00 do 17.00. Za udział w aktywacjach można otrzymać sportowe upominki.

HARMONOGRAM FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO WE WROCŁAWIU:

Piątek, 16 maja, Plac Nowy Targ:
- 15.00 – 21.00 – godziny otwarcia Strefy Aktywnego Życia

Sobota, 17 maja, boisko piłkarskie Hotelu GEM przy ul. Mianowskiego 2B:

- 09.00 - rozpoczęcie turnieju oraz otwarcie Strefy Aktywnego Życia
- 09.30 - mecze fazy grupowej
- 14.30 - mecze fazy pucharowej
- 16.30 - ceremonia wręczenia nagród
- 17.00 - zakończenie imprezy

ZESPOŁY, KTÓRE UZYSKAŁY AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZTWA
DOLNOŚLĄSKIEGO:

Drużyny żeńskie:
Gimnazjum Nr 2 - Jawor [1]
Gimnazjum - Bierutów [2]
Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego "JUNIOR" - Wrocław [3]
Gimnazjum Publiczne - Pisarzowice [4]
Gimnazjum Nr 1 - Świdnica [5]
Gimnazjum Nr 1 - Boguszów-Gorce [6]
Publiczne Gimnazjum - Wołów [7]
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 - Dzierżoniów [8]

Drużyny męskie:
Gimnazjum Samorządowe Nr 1 - Bolesławiec [9]
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 - Głogów [10]
Gimnazjum Nr 3 - Legnica [11]
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 - Bystrzyca Kłodzka [12]
Gimnazjum - Bolków [13]
Gimnazjum - Bierutów [14]
Gimnazjum Nr 38 - Wrocław [15]
Gimnazjum - Gryfów Śląski [16]
Gimnazjum Nr 20 - Wrocław [17]
Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Dzierżoniów [18]
Zespół Szkół Nr 3 - Lubin [19]
Gimnazjum - Prochowice [20]
Gimnazjum - Żmigród [21]
Publiczne Gimnazjum Nr 7 - Wałbrzych [22]
Gimnazjum Nr 1 - Jaworzyna Śląska [23]
Zespół Szkół Publicznych - Borów [24]

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, a partnerami technicznymi - firmy adidas i T-Mobile.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama