Dołącz do Brave Kids!

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-14 10:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 10:57
A|A|A

fot. bravefestival.pl

Już w czerwcu w ramach programu Brave Kids we Wrocławiu zamieszkają młodzi artyści z Ghany, Rosji, Indonezji i Rumunii. Celem projektu jest budowa międzynarodowego dialogu. Odważne dzieci zaprezentują wrocławianom swoje tradycje, a dzięki gościnności miejscowych rodzin poznają nasze obyczaje. Każdy, kto chce stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia, może przyjść 16 maja do Teatru Pieśni Kozła na spotkanie informacyjne połączone z pokazem filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”.

- Udział w projekcie to przeżycie, które zmienia i uczy – mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids. – Mając kontakt z przedstawicielami innych, często bardzo odmiennych kultur, uczymy się otwartości, tolerancji i zrozumienia. To także wielka pomoc dla dzieci i młodzieży z rejonów objętych konfliktami lub problemami społecznymi - dodaje. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych pedagogów, artystów, liderów oraz gości.

Ci, którzy brali już udział w programie mówią, że dni spędzone z Brave Kids to radość i emocje. – Dlaczego warto? Dla przygód, tańców przed jedzeniem, po jedzeniu i w tramwaju. Dla bycia nazwaną polish mom. Dla wstawania o piątej rano i zapominaniu o czasie. Dla korzyści naszych dzieci, które żyjąc z dziećmi z zupełnie obcej kultury uczą się świata, tolerancji – mówi Joanna Waszkiewicz, która gościła w ubiegłym roku dwie dziewczynki z Indii, Suman i Raki.

Od 2009 roku w Brave Kids wzięło udział 413 dzieci, 280 rodzin, 100 wolontariuszy i 7 miast. Tegoroczna edycja będzie rekordowa – do Polski przyjedzie 120 dzieci z 18 krajów świata. Młodzi artyści spędzają w Polsce 3 tygodnie, w czasie których prezentują wyjątkowe umiejętności i interesujące zwyczaje. To również szansa dla polskich rodzin i dzieci, by stać się częścią międzynarodowego dialogu opartego na zrozumieniu i tolerancji.

Pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” – spotkanie informacyjne 16 maja 2014 r., godz. 18:30 Teatr Pieśni Kozła, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1, Wrocław. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji na www.bravefestival.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama