Uzbrojony w atrapy rabował sklepy

| Utworzono: 2014-05-15 14:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-15 14:03
A|A|A

fot. www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Po raz pierwszy zaatakował pod koniec stycznia tego roku. Po wejściu na zaplecze małego sklepu wycelował broń w ekspedientkę i zażądał wydania papierosów. Ukradł kilkadziesiąt paczek o wartości prawie 1000 złotych.

Drugiego napadu dokonał w połowie lutego. Kiedy w innym sklepie nie było klientów, grożąc bronią pracującej tam kobiecie zabrał papierosy o wartości 2000 złotych i gotówkę (około 500 złotych). Mężczyznę zatrzymano na ulicy w centrum Legnicy.

W torbie, którą miał przy sobie policjanci znaleźli kilka replik broni palnej, kajdanki, noże, oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymany mężczyzna może mieć związek z innymi napadami, do których doszło na terenie województwa. Mężczyzna trafił do aresztu. W przeszłości był karany za włamania i przestępstwa rozbójnicze. Obecnie przebywa na warunkowym zwolnieniu z Zakładu Karnego. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Niebezpieczną akcję mają za sobą mundurowi z Trzebnicy. Zatrzymali mężczyznę, który na festynie w Cieninie szarżował na quadzie, stwarzając zagrożenie dla pozostałych uczestników imprezy. Gdy interweniowali żandarmi wojskowi, zagroził im składanym nożem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama