Śląsk zremisował w piłkarskiej ekstraklasie z Podbeskidziem 0:0

Michał Hamburger, Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-05-17 08:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-17 20:03

Śląsk jest ostatnio na fali. Nie przegrał w lidze od pięciu spotkań. Trzy z nich wygrał, dwa zremisował. Od 384 minut nie stracił gola. Ostatni raz Marian Kelemen musiał wyjmować piłkę z siatki w meczu z… Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kelemen znów zakończył spotkanie z 0 na koncie. Szkoda, że na 0 jego partnerzy zagrali z przodu.

Rozpoczęło się do ataków gości. W 4 minucie spore zamieszanie w polu karnym Śląska. Ostatecznie sędzia odgwizdał faul na Pawle Zielińskim. 120 sekund później groźne pod bramką gości. Dudu Paraiba wpadł w pole karne ale oddał niecelny strzał. Wrocławianie uzyskali przewagę.

W 10. minucie strzał zza pola karnego oddał Marco Paixao. Chwilę później bramkarza Podbeskidzia próbował zaskoczyć Sebastian Mila.

Wciąż jednak bez goli. Bielszczanie od czasu do czasu odgryzają się. W 15 minucie z rzutu wolnego strzelał Dariusz Kołodziej. Marian Kelemen interweniuje na raty. Śląsk nie zwalnia tempa. Minimalnie niecelny strzał oddał Flavio Paixao. Chwilę później bliski szczęścia Mila.

W 24. minucie gości od utraty bramki ratuje słupek. Strzelał Juan Calahorro. Do końca pierwszej połowy atakują gospodarze. Bramkę Richarda Zajaca bombardują bracia Paixao i Mila. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sytuację sam na sam z golkiperem Podbeskidzia zmarnował Marco Paixao.

Początek drugiej połowy i od razu dobra akcja Śląska. Sebastian Mila dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne rywali. Obrońcy z Bielska jednak górą. W 53. minucie Śląsk powinien prowadzić. Fatalnie jednak w idealnej okazji zachował się Sylwester Patejuk. Wrocławianie też mięli szczęście pod własną bramką. W 59 minucie piłkarz Podbeskidzia Damian Chmiel trafia w poprzeczkę.

Chwilę później Dudu dośrodkował w pole karne. Znów lepszy od Patejuka okazał się Ruchard Zajac. W 81 groźnie atakują przyjezdni. Minimalnie niecelnie główkował Błażej Telichowski. Śląsk miał szansę na trzy punkty na samym finiszu. Patejuk jednak soboty do udanych nie zaliczy.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Paweł Zieliński, Juan Calahorro (74. Przemysław Kaźmierczak), Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Flavio Paixao (85. Robert Pich), Tom Hateley (64. Lukas Droppa), Dalibor Stevanovic, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk - Marco Paixao.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Błażej Telichowski, Frank Adu Kwame - Mateusz Stąporski (64. Sebastian Bartlewski), Dariusz Kołodziej (54. Piotr Malinowski), Dariusz Łatka, Maciej Iwański, Damian Chmiel - Fabian Pawela (85. Przemysław Pietruszka).