Zwycięzcy Coca-Cola Cup

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-19 12:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-19 12:33
Zwycięzcy Coca-Cola Cup - fot. materiały prasowe

Wrocław, 17 maja 2014 r. – W dolnośląskim finale zwyciężyli gimnazjalistki z miejscowości Boguszów-Gorce i gimnazjaliści z Wrocławia i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni.

W przerwie między emocjami związanymi z meczami, zawodnicy i kibice spędzali czas w Strefie Aktywnego Życia. Na boisku piłkarskim hotelu GEM spotkały się najlepsze spośród 246 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie dolnośląskim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł z ubiegłego roku obroniły zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, które pokonały 4:3 koleżanki z GMS „Junior” Wrocław. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki z Gimnazjum w Bierutowie, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Piłkarki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli strzeliła Aleksandra Wójcik, a między słupkami najlepiej spisywała się Aleksandra Pawlos.

W rywalizacji chłopców, podobnie jak w roku ubiegłym, najlepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum nr 38 z Wrocławia i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. Drugie miejsce zajęli uczniowie z SMS Dzierżoniów, którzy ulegli mistrzom w finale aż 1:6. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Zespołu Szkół nr 3 w Lubinie, a czwarte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum w Żmigrodzie. Mistrzowie zdobyli też obydwie nagrody indywidualne: królem strzelców został Oskar Trzepacz, a za najlepszego golkipera uznano Krystiana Paszkowskiego.

Oprócz emocji sportowych na wszystkich odwiedzających finał wojewódzki Coca-Cola Cup we Wrocławiu czekało też wiele atrakcji w Strefie Aktywnego Życia. Mimo niesprzyjającej pogody, wrocławianie oraz gimnazjaliści chętnie spędzali czas na rozmowach z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, uczyli się zagrań piłkarskich prezentowanych przez ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego na ekranie oraz bawili się z rodziną i przyjaciółmi w strefie zabawy, próbując swoich sił w prostych konkurencjach sportowych.

Zwycięzcy finału we Wrocławiu już 14 czerwca zmierzą się ze rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. W następny weekend poznamy mistrzów w województwach łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim.