Zdjęcia wysokich lotów w Zamku

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-20 15:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-20 15:14
A|A|A

fot. Krzysztof Dymel

- To przede wszystkim zdjęcia samolotów w locie. Cała sztuka polega właśnie na tym, by na fotografii uchwycić ruch, np. uwiecznić maszynę podczas akrobacji. Moja przygoda ze zdjęciami lotniczymi rozpoczęła się, gdy byłem dzieckiem. Ojciec zabrał mnie na lotnisko, gdy miałem 10 lat. Pierwsze zdjęcie samolotu zrobiłem aparatem typu smiena – opowiada Jacek Waszczuk ze Stowarzyszenia Spotter.pl, którego zdjęcia również będzie można zobaczyć w CK Zamek w Leśnicy.

Na wystawę wybrano kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez dziesięciu miłośników lotnictwa. Fotografie samolotów powstawały na lotniskach w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Francji i Węgrzech. Zobaczymy między innymi mknący ponad dwa razy szybciej niż prędkość dźwięku myśliwiec SU 27, największy na świecie seryjnie produkowany samolot transportowy Antonow, czy też akrobacyjne popisy pilotów z Grupy Żelazny.

- Staramy się robić zdjęcia wszystkim maszynom latającym, zarówno samolotom pasażerskim, jak i wojskowym oraz transportowym. Wielką gratką dla wszystkich spotterów była możliwość sfotografowania w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii bombowca B2. To najdroższa i najbardziej ekstrawagancka maszyna na świecie. W tym roku wybieram się na wyspy ponownie, bo pierwszy raz w Europie będzie można zrobić zdjęcie myśliwca F35. Rocznie w poszukiwaniu okazji do zrobienia zdjęcia pokonują około 15 tysięcy kilometrów – opowiada Jacek Waszczuk.

Wernisaż wystawa „Zdjęcia wysokich lotów” w Centrum Kultury Zamek rozpoczyna się 14 maja o godz. 18. Ekspozycja będzie czynna do 6 czerwca.

Autorami opublikowanych zdjęć samolotów są członkowie Stowarzyszenia Spotter.pl Jacek Waszczuk, Krzysztof Dymel, Marcin Szpak i Waldemar Kowalski.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama