Przysiężny i Kubot zaczynają grę na kortach Wimbledonu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-06-24 06:38 | Zmodyfikowano: 2014-06-24 06:42

Michał Przysiężny z klubu Matchpoint Wrocław i Łukasz Kubot z Krzyckiego Klubu Tenisowego będą dziś walczyć w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu.

Przysiężny zmierzy się z Australijczykiem Lleytonem Hewittem. Polak w tym sezonie odniósł tylko jedno zwycięstwo w turnieju głównym ATP - w pierwszej rundzie Australian Open. Hewitt 12 lat temu wygrał Wimbledon, triumfował też w US Open, ale najlepsze lata w karierze ma już za sobą.

Kubot zagra z Niemcem Janem-Lennardem Struffem. Rywal Polaka nie ma na koncie znaczących sukcesów. Awansował do drugiej rundy właśnie Wimbledonu i Rolanda Garrosa. Przypomnijmy rok temu Kubot dotarł na kortach Wimbledonu do ćwierćfinału.

Swoje pierwsze mecze rozegrają dziś także Jerzy Janowicz, Katarzyna Piter i Urszula Radwańska.

Wczoraj Paula Kania przegrała z Chinką Na Li 5:7 i 2:6 a mecz Agnieszki Radwańskiej z Rumunką Andreą Mitu został przerwany z powodu deszczu w pierwszym secie przy stanie 4:2 dla Polki i będzie dokończony dziś.