Ze zmiennym szczęściem na wimbledońskiej trawie

Michał Hamburger, Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-06-24 15:49 | Zmodyfikowano: 2014-06-24 15:53

Kubot zagrał jeden z lepszych meczów ostatnich miesięcy. Pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa 7:6, 6:4, 6:4. Zaserwował aż 25 asów i to było kluczem do sukcesu. Prezentował się na korcie bardzo pewnie. Wykorzystywał swoje przewagi. Emocjonująco było tylko w pierwszym secie. W dwóch kolejnych zawodnik spod znaku KKT Wrocław przełamywał swojego przeciwnika. Lubinianin to ćwierćfinalista ubiegłorocznej edycji Wimbledonu. Niemiec w zmaganiach wielkoszlemowych najwyżej dotarł do drugiej rundy.

Szybko przygodę z londyńską trawą zakończył Michał Przysiężny. Gracz Machtpointu uległ Lleytonowi Hewittowi 2:6, 7:6, 1:6 i 4:6. "Ołówek" tylko momentami był równorzędnym rywalem dla doświadczonego Australijczyka. Świetnie spisał się w drugiej partii, która zakończyła się jego sukcesem po tie-breaku. W trzech setach wygranych przez zawodnika z Antypodów do Hewitt dominował na korcie i nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy.

Do drugiej rundy Wimbledonu awansował też Jerzy Janowicz. Najlepszy polski tenisista pokonał starego znajomego Hindusa Somdeva Devvarmana 4:6, 6:3, 6:3, 3:6, 6:3. Starego znajomego? Cały tenisowy świat pamięta dyskusję Janowicza z arbitrem podczas meczu drugiej rundy Australian Open 2013. Rywalem Polaka był wtedy... Somdev Devvarman.

Wśród pań swój mecz – przerwany wczoraj przez deszcz - dokończyła Agnieszka Radwańska. Debiutująca w Wielkim Szlemie Rumunka – Andreea Mitu, nie sprawiła Polce problemów. Turniejowa czwórka wygrała w dwóch setach – 6:2 i 6:1. Radwańska w drugiej rundzie zagra z Australijką – Casey Dellacqua (36 miejsce w rankingu WTA).

W kolejnej fazie turnieju nie zobaczymy natomiast Katarzyny Piter. 23-letnia Polak przegrała w dwóch setach z rozstawioną z dwudziestką Niemką, Andreą Petković – 1:6, 4:6.

Porażki doznała także Urszula Radwańska, która przegrała z Niemką – Angelique Kerber 2:6, 4:6.