Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu (ZAPISY)

| Utworzono: 2014-07-01 14:39 | Zmodyfikowano: 2014-07-01 14:40
A|A|A

Wytrwałych maratończyków zapraszamy na dystans mega (60 km i 1200 m przewyższenia), gdzie będą mogli powalczyć o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Maratonie MTB. Do wyboru jest jeszcze drugi wariant, 32 km i 600 m przewyższenia. Zawodnicy startują na wysokości 880 m, najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce.

Trasy są poprowadzone przez malownicze i wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie, stokami Zieleńca, obok czeskiego schroniska Masarykova Chata, Drogą Ku Szczęściu, w pobliżu rezerwatu Torfowisko. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa. Impreza ma już swoich fanów, niektórzy biorą udział w każdej edycji. Jeżdżą solo lub rodzinnie. Jak startująca wspólnie z mężem wrocławianka Monika Strychar, która rok temu założyła koszulkę Mistrzyni Dolnego Śląska.

- W poprzednich edycjach o tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim ścigało się już półtora tysiąca uczestników – opowiada Aneta Augustyn, zaangażowana w przygotowanie maratonu pamięci brata. - To zawody dla każdego: przed rokiem na podium wspólnie stanęli 70-letni Jan Kocemba i dwunastoletni Marcel Kicaj, najstarszy i najmłodszy z zawodników.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, informatyka i entuzjastę kolarstwa.

Szczegóły - www.memorial.bikebrother.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama