Boisko bezdomnych w samym centrum (ZOBACZ WIDEO)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-07-05 11:24 | Zmodyfikowano: 2014-07-05 11:26
A|A|A

Fot. Przemysław Gałecki (Radio Wrocław)

Boisko zostało rozłożone na rynku w okolicach fontanny, a w zawodach startują ekipy z całego świata.  Zmagania można oglądać w sobotę  do wieczora, w niedzielę wielki finał. To również eliminacje do reprezentacji polski bezdomnych, która za kilka miesięcy wyjedzie na Mistrzostwa Świata do Chile.

Łukasz Werens, walczący w zespole Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta, nie ukrywa, że to właśnie powołanie do reprezentacji polski bezdomnych wyciągnęło go z alkoholizmu i bezdomności. Z kolei Dariusz Żak, nie ukrywa, że zawsze marzył o grze w kadrze i taką szansę dostał podczas mundialu dla bezdomnych kilka lat temu w Brazylii. To był dla mnie prawdziwy przełom i okazja do zmiany swojego życia - dodaje piłkarz.Piłka nożna uliczna jest dyscypliną uprawianą w ponad 60 krajach na świecie, od 2003 roku organizowane są mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Reprezentacja Polski zdobyła na nich dwukrotnie srebrny i dwukrotnie brązowy medal.

Polska reprezentacja przed wyjazdem do Brazylii (z archiwum www.prw.pl):

O zmaganiach osób bezdomnych i uzależnionych - w życiu i na boisku - opowiadał film z Marcinem Dorocińskim pt. "Boisko bezdomnych":

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama