Szczypiornistki z Dolnego Śląska wciąż górą na OOM

Janusz Rodziewicz/Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-09 22:09 | Zmodyfikowano: 2014-07-09 22:16

Podobnie jak w dniach poprzednich największe zainteresowanie wywołał mecz Dolnego Śląska z reprezentacją województwa mazowieckiego. Idące od zwycięstwa do zwycięstwa dolnoślązaczki i tym razem były górą. Co prawda w pierwszej połowie nie bardzo mogły sobie poradzić z agresywną obroną przeciwniczek, popartą skutecznymi kontratakami, ale po zmianie stron, grając bardzo dobrze taktycznie, przejęły inicjatywę na boisku. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Dolnego Śląska 26:22.
Znakomite spotkanie w zespole Dolnego Śląska rozegrała w bramce Anna Rzeczycka (Zagłębie Lubin), której skuteczne interwencje wyraźnie deprymowały przeciwniczki. W polu dominowały natomiast Natalia Janas (KPR Jelenia Góra), Agata Skowrońska (KPR Jelenia Góra) i Wiktoria Drozdowska (KPR Kobierzyce).

Oto, jak spotkanie to ocenił pierwszy trener reprezentacji Dolnego Śląska - Dariusz Jarosz:

Pełna optymizmu przed kolejnymi spotkaniami jedna z najbardziej skutecznych strzelczyń tego turnieju - Natalia Janas:

Dolny Śląsk z kompletem punktów wygrał rywalizację w grupie A. Drugie miejsce zajęła Małopolska po zwycięstwie w ostatnim meczu z Kujawsko-Pomorskim 23:22.

W grupie "B" reprezentacja Śląska przegrała z Pomorskim 19:23, a Zachodniopomorskie uległo Świętokrzyskiemu 22:23. Do półfinałów z tej grupy zakwalifikowały się Śląsk i Pomorze.

W czwartek dzień przerwy w turnieju. W piątek od godz, 10.00 mecze fazy półfinałowej. Dolny Śląsk o godz. 15.00 zagra z Pomorskim.

Finały w sobotę od godz. 9.00. Wszystkie mecze turnieju rozgrywane są w hali Stadionu Miejskiego przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze.