Nowy trener, zmiany w składzie, czyli rewolucja w CCC Polkowice

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2014-07-15 22:18 | Zmodyfikowano: 2014-07-15 22:22
A|A|A

fot.basket.cccsport.pl

Problemy w ekipie z Polkowic rozpoczęły się kilka tygodni temu, gdy zakończyła się umowa sponsorska z firmą CCC. Przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania. Drużyna nie została zgłoszona do elitarnej Euroligi, start w krajowej ekstraklasie także nie był pewny. Dziś działacze CCC zgłosili zespół do rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet w sezonie 2014/15. Na spektakularne transfery nie ma jednak co liczyć.

Na ławce trenerskiej Pomarańczowych zasiądzie Arkadiusz Rusin, który w sezonie 2011/12 prowadził już samodzielnie CCC, a ostatnio był asystentem pierwszego trenera. Zmiany nastąpiły także w klubowym zarządzie. Po odejściu prezesa Krzysztofa Korsaka, jego obowiązki na krótko przejął Ryszard Koziołek, którego w lipcu zastąpił Wiesław Kozdroń. Nowy szef klubu przyznaje, że po odejściu sponsora tytularnego, budżet będzie znacznie niższy niż w latach poprzednich. Kozdroń nie wyklucza także, że zespół wróci do pierwotnej nazwy i zagra w lidze jako MKS.

Problemy finansowe już odbiły się na ruchach transferowych. Wicemistrzynie Polski będą musiały sobie radzić bez swoich największych gwiazd: m.in. Australijki Belindy Snell, Amerykanki Janel McCarville, Magdaleny Leciejewskiej czy Czarnogórzanki Jeleny Skerovic. Po trzech latach do Polkowic wraca natomiast Justyna Jeziorna. Grę CCC poprowadzi znana na polskich parkietach Ketia Swanier, która w ubiegłym sezonie grała w Wilkach Morskich Szczecin. Ważne kontrakty z klubem mają Agata Szczepanik, Dominika Owczarzak i Agnieszka Majewska. Drużyna zostanie też wzmocniona prawdopodobnie trzema Amerykankami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama