Druga porażka koszykarek CCC Polkowice w finale ligi

WK, PAP | Utworzono: 2021-04-11 20:59

Początek meczu należał do gdynianek, które w 5. minucie po akcji 2+1 Kunek prowadziły 13:4, jednak za chwilę po dwóch wolnych Aaryn Ellenberg-Wiley przyjezdne przegrywały tylko 12:13. W 14. minucie po rzucie Sonji Greinacher Arka osiągnęła najwyższą w tym spotkaniu 14-punktówą przewagę (30:16), ale rywalki nie zamierzały ułatwiać im zadania.

Na przerwę zespoły zeszły przy stanie 38:35 dla gospodyń i losy rywalizacji pozostawały otwarte. W 24. minucie po rzucie Laury Miskiniene zrobiło się 50:37 dla gdynianek, które jednak nie zdołały pójść za ciosem i przełamać oporu rywalek. Na początku czwartej kwarty polkowiczanki wygrywały bowiem 56:54.

W 36. minucie był jeszcze remis 62:62, jednak końcówka zdecydowanie należała do mistrzyń Polski. Po trafieniu za trzy Kunek oraz dwóch skutecznych akcjach Artemis Spanou 98 sekund przed ostatnią syreną Arka prowadziła 69:62. Tej straty zawodniczki CCC nie potrafiły już odrobić.

Teraz rywalizacja przeniesie się na Dolny Śląsk. Trzecia potyczka odbędzie się w środę w Polkowicach, a w przypadku zwycięstwa podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego, w czwartek, także o godz. 19, rozpocznie się czwarty mecz.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 71:65 (21:14, 17:21, 16:15, 17:15).

Punkty:

VBW Arka Gdynia: Alice Kunek 22, Marissa Kastanek 17, Artemis Spanou 9, Laura Miskiniene 9, Angelika Slamova 7, Barbora Balintova 5, Sonja Greinacher 2, Amalia Rembiszewska 0, Aldona Morawiec 0.

CCC Polkowice: Kamile Nacickaite 17, Aaryn Ellenberg-Wiley 15, Keisha Hampton 13, Dragana Stankovic 8, Klaudia Gertchen 6, Weronika Telenga 4, Weronika Gajda 2, Alicja Grabska 0.