Strażnicy wysłali dokumenty, ale kierowca już nie żył

| Utworzono: 2014-07-18 08:11 | Zmodyfikowano: 2014-07-18 10:10
A|A|A

Fot. mojaolesnica.pl

Pod koniec maja br. fotoradar wrocławskiej straży miejskiej zarejestrował samochód, który ulicą Kochanowskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h, jechał ponad dwa razy szybciej. Kierowca miał 23 lata i pożyczył auto od brata. Jak ustalił portal mojaolesnica.pl, wraz ze znajomymi wracał do domu ze studiów.

Okazało się, że 20 minut później mężczyzna doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku pod Oleśnicą. Zginął on i jedna z pasażerek, trzy osoby zostały ranne.

- W ciągu tego czasu pokonał odcinek 50 kilometrów, musiał mieć więc na liczniku ponad 100 km/h - tłumaczy Radiu Wrocław Chełchowski:

Fragmenty komunikatu straży miejskiej:

Około godz. 12. samochód marki Audi wykonując manewr wyprzedzania uderzył w znajdujący się w pasie drogowym betonowy murek i dachował kilkanaście metrów dalej. Pojazdem jechało pięć młodych osób - mężczyzna i cztery kobiety. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby, kierowca i jedna z pasażerek. Pozostałe pasażerki trafiły do szpitala. Jak ustalili dziennikarze portalu, wszyscy mieli wracać ze studiów do domu. Ten sam pojazd o godz.11:36:45 na ul Kochanowskiego zarejestrował fotoradar Straży Miejskiej Wrocławia. Samochód jechał z prędkością 121 km/h, przy dozwolonej 50 km/h. Odległość od miejsca pomiaru prędkości do miejsca tragicznego zdarzenia wynosi około 48 km. Trasę tę kontrolowany samochód pokonał w ciągu około 24 minut. Przejechanie takiego dystansu w tak krótkim czasie wymaga jazdy z prędkością ponad 100 km/h.

Informację tą dedykujemy wszystkim tym, którzy kwestionują działania straży miejskich i innych służb związane z kontrolą prędkości na drogach. Brawura niektórych kierowców podbudowana brakiem wyobraźni i przeświadczeniem, że jazda z nadmierną prędkością nie jest czymś nagannym i niebezpiecznym wielokrotnie doprowadziła do tragedii dotykającej wiele osób.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę. Aby takich tragedii było jak najmniej.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~dfgh
2014-07-25 19:22:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -14
Smutna sprawa.
~darek
2014-07-25 12:53:07
z adresu IP: (85.193.xxx.xxx)
Ocena: -2
Informacja dla tych, którzy chcą wycinać drzewa przy drogach - kolejny dowód na to, że takie przeszkody pozwalają eliminować idiotów. Ci, którzy wsiadają z durniem do samochodu również inteligencją nie grzeszą.
~guest
2014-07-21 15:51:19
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: -4
"samochód marki Audi wykonując manewr wyprzedzania uderzył w znajdujący się w pasie drogowym betonowy murek" Po co się rozdrabniać i stawiać betonowe murki? Lepiej zaminować.
~ubu król
2014-07-21 10:14:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
I tak Fotoradary poprawiają bezpieczeństwo... Gość nawet nie zauważył, że mu fote zrobił... co innego jakby trafił na patrol... 500 lub zabrane prawko by go ostudziło prawdopodobnie... jedyne co dobre, że na czołówkę z niewinnym niczego kierowcą nie poleciał..
~hidden
2014-07-20 00:02:53
z adresu IP: (178.217.xxx.xxx)
Ocena: -6
widać BARDZO przydał się tam ten fotoradar....
~krysia
2014-07-19 23:37:34
z adresu IP: (108.66.xxx.xxx)
Ocena: 1
ludzie, to tylko ostrzezenie dla wariatow drogowych by zrozumieli , a komentarze z podejzeniami ze to skladanka czy nie prawdziwe I ze kryja sie po krzakach by namierzyc szybko jadacych nie maja sensu
~Who is Who?
2014-07-19 10:08:25
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: -12
A miał na tylnej szybie naklejkę z napisem "Lubię zapier.dalać?
~mlody
2014-07-19 09:05:11
z adresu IP: (193.105.xxx.xxx)
Ocena: -11
Po pierwsze, zdjęcie jest nie wiarygodne bo widać na nim inne auta... Po drugie, w czym niby ten radar pomógł w tym przypadku ? No bo nie zrozumiałem. A co do tragedii to szkoda, no ale cóż, taki los wariatów...
~sir Shybus
2014-07-19 00:27:20
z adresu IP: (81.178.xxx.xxx)
Ocena: -1
Samochód namierzył fotoradar - co to za składnia, co to za sens?! Fotoradar namierzył samochód - podmiot, orzeczenie itd. - taka kolejność (nie za trudne słowa?)
~kierowca jak każdy inny
2014-07-18 23:26:37
z adresu IP: (89.229.xxx.xxx)
Ocena: -2
gdyby fotoradar posiadał lampę błyskową to może kierowca będąc świadomy że fotoradar zrobił zdjęcie zwolnił by i dziś by żył ale skoro SM chowa fotoradary w krzakach i po kryjomu robi zdjęcia to nie ma nic wspólnego z prewencją
~qown
2014-07-18 21:53:44
z adresu IP: (95.49.xxx.xxx)
Ocena: 6
dobrze ze zginął kierowca, należalo mu sie, szkoda tylko tej dziewczyny no ale moze kierowca zaplaci za jej smierc na tamtym swiecie
~Antyzwolennik
2014-07-18 21:04:06
z adresu IP: (89.238.xxx.xxx)
Ocena: -11
Przekraczanie prędkości w każdym miejscu może spowodować wypadek. Głupota ludzka nie zna granic. Dobrze, że nie spowodowali kolizji z innym niewinnym uczestnikiem ruchu.
~Bauabasz
2014-07-18 20:57:04
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 2
"Informację tą dedykujemy wszystkim tym, którzy kwestionują działania straży miejskich i innych służb związane z kontrolą prędkości na drogach." No jak widać na powyższym przykładzie, fotoradar im życia nie ocalił, więc o co im chodzi? 0_o
~4 punkty
2014-07-18 19:56:14
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 176
Dziękuję służbom porządkowym za uświadomienie mi, jakim jestem bandytą przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym ... lasem.
~Rafał
2014-07-18 19:55:33
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 27
Panie redaktorze Gałecki, przytaczanie fragmentu wypowiedzi SM jest czystą propagandą i manipulacją. - Fotoradar nie uchronił młodej kobiety przed śmiercią, - SM wysyła zdjęcie dopiero po 2 miesiącach od jego zrobienia - w międzyczasie delikwent mógł zabić jeszcze 10 osób, a zdjęć mógł sobie "nacykać" i setkę. Gdyby nie jego śmierć, czego w ciągu tych dwóch miesięcy się nauczył? A no tego, że może po mieście śmigać 100km/h, bo nikt mu nic ie zrobi, - każdy fotoradar obsługiwany przez SM, _musi_ być pod kontrolą podczas pracy. Strażnik miejski widział auto, które przemknęło 2,5 raza szybciej niż powinno. Widział zdjęcie na laptopie. Dlaczego nie ruszył w pościg? Czemu nie zadzwonił na policję, żeby zatrzymać wariata, nim kogoś zabije? Właśnie na tym przykładzie widać, że SM jest zupełnie nieprzydatna. Nie zapobiegła tragedii, bo zginęła młoda dziewczyna a trzy inne wylądowały w szpitalu. W czym fotoradar i SM pomogli? Chyba tylko tym, że swoją biernością pomogli wyeliminować świra z ruchu drogowego. Szkoda, że przy okazji pociągnął za sobą pasażerkę. Czy po zrobieniu tego zdjęcia coś się zmieniło? Nie kwestionuję słuszności kontrolowania prędkości, ale nie SM, która jest nastawiona na zysk (oczami wyobraźni widzę, jak panu strażnikowi źrenice, z zadowolenia, zmieniły się w symbole dolarów, kiedy odczytał zarejestrowaną prędkość pirata), zamiast na poprawę bezpieczeństwa. Zamiast udawać i zaklinać rzeczywistość, że SM ze swoimi radarami jest niezbędna, powiedzmy sobie szczerze, że strażnicy, którzy pilnowali w ten dzień fotopstryczka powinni wylecieć na bruk, za brak jakiejkolwiek próby zapobieżenia tragedii. Gdyby takową podjęli, zapewne pochwalili by się tym faktem.
~wft
2014-07-18 15:28:32
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 159
"wykonując manewr wyprzedzania uderzył w znajdujący się w pasie drogowym betonowy murek" "znajdujący się w pasie drogowym betonowy murek" Na nowych drogach co rusz jakaś wysepka czy murek. Już miałem 2 sytuacje, że pojazd z przodu przesłaniał mi drogę i prawie zaliczyłem taką "barykadę". Szczególnie, gdy na świeżej nawierchni nie ma jeszcze namalowanych pasów ruchu :/
~wpkalka
2014-07-18 13:45:44
z adresu IP: (88.220.xxx.xxx)
Ocena: -146
uwielbienie dla strasznikow wiejski az kapie z tego artukulu a poazuje tylko to ze mieli zamiar wystwic manda i na tym sie ich mozliwosci koncza
~gawd
2014-07-18 13:33:53
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 11
Selekcja naturalna, szkoda że niewinni pasażerowie ucierpieli. Fotoradar faktycznie "zwiększył" bezpieczeństwo.
~dzek
2014-07-18 12:57:24
z adresu IP: (217.8.xxx.xxx)
Ocena: 158
tak koncza frajerzy. a sam radar przeciez nic tu nie dal, wiec skonczcie z ta glupia propaganda tych maszynek. nigdzie, jak w tym artykule nie widac tego, ze radar nic nie zmienia!