Ian Pelczar jurorem na Nowych Horyzontach

Agata Polak | Utworzono: 2014-07-19 19:22 | Zmodyfikowano: 2014-07-20 23:35
A|A|A

Pelczar będzie oceniał twórczość młodych filmowców, którzy zakwalifikowali się do nowego festiwalowego konkursu - Powiększenia. Jego celem jest promowanie początkujących twórców oraz integracja z zagraniczną sceną filmową. Nagrody w sekcji zostały ufundowane przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 oraz przez Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, które zapewni wyróżnionej w konkursie osobie stypendium i możliwość realizacji autorskiego projektu w CeTA.

- Ideą jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych. Konkurs jest otwarty dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz dla prac wideo i wideoklipów. Organizatorzy Powiększenia świadomie nie stawiają granic gatunkowych ani metrażowych, aby włączyć do konkursu jak największą liczbę twórców, również tych działających na pograniczu filmu i sztuk wizualnych - czytamy na stronie internetowej festiwalu.

W jury, oprócz Iana Pelczara, zasiądzie Kamila Wielebska, krytyczka sztuki i kuratorka w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej - Łaźnia, autorka książki pt "Dzieje Grzechu. Surrealizm w kinie polskim"oraz reżyser Bartosz Warwas, autor Jaskółki czy "MC /em-si/ Człowiek z winylu". TUTAJ przeczytacie więcej o jurorach.

Do konkursu zakwalifikowano miedzy innymi: "Utracone we Wrocławiu", "Świebodzki", "Ikonograficzne szaleństwa" i "Ciepło/Zimno".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama