Adrian Meronk zdobył złoto mistrzostw Polski w golfie

| Utworzono: 2014-07-31 06:38 | Zmodyfikowano: 2014-07-31 06:38

Meronk jest jednym z najbardziej obiecujących polskich zawodników. Do Postołowa przyjechał prosto z turnieju Lotos Polish Open. Zajął tam piąte miejsce - najlepsze z Polaków. W mistrzostwach kraju 21-latek prowadzenie objął już w pierwszej rundzie i nie oddał go do końca trzydniowych zawodów. Sumą 211 uderzeń powtórzył sukces z 2010 roku. Zawodnik podkreślił, że pozycja lidera nie spowodowała, że czuł presję. Grał to co założył przed zawodami. Mimo wielu kolejnych dni spędzonych na polu wytrzymał kondycyjnie i ostatecznie pewnie triumfował. Podkreślił, że końcówka finału nie poszła po jego myśli. Wynik końcowy jednak nie był zagrożony. Meronk sięgnął po mistrzostwo Polski. Tuż za nim sklasyfikowani zostali dwaj Austriacy. Cztery uderzenia więcej miał Markus Maukner. Sumą 216 uderzeń brąz wywalczył 26-letni Alexander Kleszcz, urodzony w Austrii golfista polskiego pochodzenia. Cieszy bardzo dobra forma dwóch czołowych polskich zawodników. Pierwszy był Meronk a tuż za podium sklasyfikowany został Mateusz Gradecki. Wrocławianinowi do podium zabrakło jednego uderzenia mniej. Gradecki jest z pewnością nieco rozczarowany. To on wygrywał trzy poprzednie edycje mistrzostw Polski. W turnieju w Postołowie wystartowało 111 zawodników z kilku krajów.