Blog Day 2014: Jury ze 144 blogów wybrało najlepsze

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-08-12 15:09 | Zmodyfikowano: 2014-08-12 15:10
A|A|A

Aktualna edycja konkursu organizowanego przez Pasaż Grunwaldzki jest wyjątkowa: 144 blogi – to o kilkanaście więcej niż w poprzednim roku, który był pod tym względem rekordowy. – Zgłoszone blogi pokazują, że blogosfera jest niesamowicie różnorodna, składa się z ludzi o wielu pasjach i umiejętnościach. Warto tu wspomnieć chociażby „WinoPodLupą”, którego autorzy piszą o winach z... dyskontów, albo „Zapętlone” – najlepsze źródło muzycznych inspiracji. Podczas obrad jury udało się wybrać kilka blogów - perełek, które choć czasem podejmują niszowe tematy, ściśle wpasowują się w konkursowe kategorie i wyróżniają się na tle innych – tłumaczy Łukasz Stępień, jeden z jurorów, autor bloga Kryzysowo.pl.

Jury miało nie lada problem, by wyłonić raptem kilka blogów w każdej z pięciu konkursowych kategorii. – Po pierwsze w zgłoszeniach widać ogromną różnicę jakościową pomiędzy blogami – tzn. jest grupa tych, które po dziś dzień wyglądają i prowadzone są jak przed dekadą i drugą grupę – blogów odpowiadających dzisiejszym czasom i istnieniu w sieci – wyjaśnia Jakub Pasek, członek jury, współautor bloga Oczekujac.pl.

Najwięcej blogów, bo aż 96, zostało zgłoszonych do kategorii „Lifestyle i pasje” i tutaj najtrudniej było wyłonić pięć najlepszych. Jury poddało ocenie wartość merytoryczną każdego bloga, jego styl językowy, sposób przedstawienia tematu, układ graficzny oraz jakość zdjęć. Ważne było również „to coś” – łącznik pomiędzy autorem a czytelnikiem. – Blog musi mieć w sobie coś osobistego, taki filtr, pryzmat, przez który czytelnik w tekstach będzie widział autora, czuł jego dotyk w tekście. Nawet jeśli to blog specjalistyczny, czy branżowy, to może i musi to mieć – argumentuje wybór jury Jakub Pasek.

W tym roku po raz pierwszy szansę wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszy blog otrzymają również internauci. Na swoje ulubione blogi będzie można głosować do 28 sierpnia za pomocą aplikacji dostępnej na fan page`u Blog Day Wrocław: www.facebook.com/BlogDayWroclaw.


W dalszym etapie konkursu jury, spośród nominowanych blogów, wybierze laureatów – najlepsze strony. Wyniki zostaną ogłoszone 31 sierpnia – w święto wszystkich blogerów.

Blogi oceniają: Grzegorz Chmielowski (Gazeta Wrocławska), Urszula Jagielnicka (Wroclaw.pl), Łukasz Stępień (blog Kryzysowo.pl) oraz Maria i Jakub Paskowie (blog Oczekujac.pl).

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie: www.pasazgrunwaldzki.pl, a przebieg rywalizacji można śledzić na fan page`ach konkursu Blog Day Wrocław i Pasażu Grunwaldzkiego:
www.facebook.com/BlogDayWroclaw
www.facebook.com/PasazGrunwaldzki

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama