Tauron Basket Liga i Puchar Polski w nowej formule

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-08-25 17:29
A|A|A

fot. PZKosz/Andrzej Romański

Rywalizacja w Turon Basket Lidze wraca do bardziej przejrzystego systemu. Od nowego sezonu o mistrzostwo kraju powalczy już nie dwanaście, a szesnaście drużyn. To oznacza, że faza zasadnicza nie będzie podzielona na dwa etapy, a wszystko rozegra się w jednym rozdaniu. Dolne i górne „szóstki” odchodzą zatem w zapomnienie. Teraz każdy zagra ze sobą mecz i rewanż, a po 30 kolejce najlepsze osiem zespołów awansuje do fazy play-off. Ćwierćfinały i półfinały toczyć będą się do trzech zwycięstw, a finał do czterech wygranych.

Nowy sezon rozpocznie się 3 października, a zakończy najpóźniej 13 czerwca. Liga podała już wstępny terminarz, który jednak może ulec zmianie. Tuż przed startem Tauron Basket Ligi, czeka nas mecz o Tauron Superpuchar Polski. 1 października zagrają o niego dwa dolnośląskie zespoły – mistrz kraju PGE Turów Zgorzelec i zdobywca Pucharu Polski – Śląsk Wrocław.

W trakcie emocji ligowych kibiców czekają też odświeżone rozgrywki pucharowe. Zapowiada się ciekawie. Zmianie uległ system rozgrywania turnieju finałowego. Zamiast czterech drużyn weźmie w nim udział osiem zespołów. Final Eight zostanie rozegrany od 19 do 22 lutego 2015 roku. Wśród uczestników na pewno znajdą się reprezentujące Polskę na arenie europejskiej – PGE Turów Zgorzelec i Stelmet Zielona Góra. O awans do turnieju nie będzie musiał martwić się także gospodarz zawodów, który zostanie wyłoniony najpóźniej 12 stycznia 2015 roku. Tego dnia poznamy także resztę uczestników. W oparciu o tabelę, awans wywalczy pięć najlepszych drużyn Tauron Basket Ligi (w pierwszej kolejności będzie brany pod uwagę stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama