Niebawem Nowe Brzmienie. Zobaczcie Edytę na żywo!

Ewa Zając | Utworzono: 2014-09-02 08:50 | Zmodyfikowano: 2014-09-02 09:52
A|A|A

Edyta Bartosiewicz

Po spotkaniach z grupą Hey, Kult czy Perfect, przyszedł czas na Edytę Bartosiewicz. - To wyjątkowa osobowość na naszej scenie muzycznej. Jest wyrazista i charyzmatyczna, emanuje energią, którą natychmiast wyczuwa publiczność - mówi szef muzyczny Radia Wrocław Wojciech Janicki:

Oryginalna, inna - do nikogo nie podobna, do tego obdarzona wyjątkową barwą głosu: Edyta Bartosiewicz stała się w latach 90. objawieniem polskiej sceny muzycznej.

W 1992 roku wydała swoją solową debiutancką płytę "Love" i przekonaliśmy się, jak znakomitą jest też kompozytorką i autorką. Ale, jak się okazało, to był dopiero początek wspaniałej drogi artystycznej. Kolejna płyta "Sen" odniosła niewiarygodny sukces komercyjny i pokryła się potrójną platyną.

W sumie wokalistka wydała wtedy 5 płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy i zgarnęła wszystkie możliwe nagrody, w tym tytuł "Osobowości Dziesięciolecia". Nikt nie spodziewał się, że wydany w 1998 roku znakomity album "Wodospady" okaże się pożegnaniem ze słuchaczami na bardzo długo.

Edyta zniknęła z życia muzycznego aż na 14 lat. Fani jednak nie zapominali o artystce i mocno wierzyli w jej powrót. I doczekali się - 14 września 2012 Edyta zaśpiewała w Sali Koncertowej Radia Wrocław (bilety na ten koncert sprzedały się błyskawicznie!) i w czasie występu stwierdziła, że jest gotowa na zmiany i "nowe otwarcie", oraz zapowiedziała wydanie nowej płyty. I tak się stało! Album pod znaczącym tytułem "Renovatio" ukazał się w październiku ubiegłego roku i przypieczętował ten najbardziej oczekiwany powrót w polskiej muzyce.

Teraz zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, którego bohaterką znowu będzie Edyta Bartosiewicz i jej wielkie przeboje. 6 września na Wyspie Słodowej odbędzie się kolejna edycja Nowego Brzmienia - autorskiego projektu Radia Wrocław, którego celem jest łączenie pokoleń przez muzykę.

- Z wielką przyjemnością znów u was zagoszczę. Zacieram ręce na nowe wersje naszych utworów. To może być niezwykłe. Mamy mnóstwo piosenek, które bardzo lubię. Bardzo bym się cieszyła, gdybym młode zespoły je odświeżyły - mówiła gwiazda w rozmowie z Radiem Wrocław.

Na koncertach Nowego Brzmienia dolnośląskie zespoły związane z Muzyczną Bitwą mogą zmierzyć się przed kilku tysięczną widownią z przebojami największych gwiazd polskiej sceny rockowej - w zeszłym roku był to zespół Hey, wcześniej m.in. Kult i Perfect. Tym razem sięgną po utwory Edyty Bartosiewicz, piosenki takie jak "Sen", "Szał", "Jenny" zabrzmią więc w nowych wersjach, a także oryginalnych wyśpiewanych przez samą wokalistkę, która wystąpi w finale koncertu. Ale - jak zastrzega Edyta Bartosiewicz, także ona zaprezentuje nowe brzmienie. - Nie odgrywamy starych numerów w postaci takiej, jak na płytach - jesteśmy głodni nowej energii, szukamy nowego sposobu wyrażania się, więc również nasze piosenki będą w trochę innym wykonaniu - podkreśla artystka.

DOŁĄCZ do wydarzenia na Facebooku (KLIKNIJ)

Na scenie zaprezentują się zespoły: debiutujące na Nowym Brzmieniu: More Wine Please, Blind Cow, John Revolta oraz dobrze nam już znane: Centrala 57, Trzynasta w Samo Południe, Fairy Tale Show.

Muzyczne wydarzenie i doskonała zabawa - 6 września 2014, godz. 18.00
Nowe brzmienie Edyty Bartosiewicz; Wyspa Słodowa we Wrocławiu;
Bilety kosztują 45 zł będzie je można kupić przed koncertem (kasy czynne od godz. 16) oraz w: bileteriach Empik; sklepach sieci Media Markt i Saturn; online w sieciach: biletin.pl, Ebilet.pl, eventim.pl

Punkt odbioru akredytacji w kasie od ul. Piaskowej.
 

 

 

 

 


 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama