Cztery piłkarki z Dolnego Śląska w kadrze narodowej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-09-02 20:11
A|A|A

fot. pzpn.pl

W sobotę, 13 września Polki zagrają w Toruniu z Irlandią Północną, a cztery dni później we Włocławku zmierzą się z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Nasz zespół, który w 8 dotychczasowych spotkaniach odniósł trzy zwycięstwa, jeden mecz zremisował i doznał czterech porażek, nie ma już szans na awans do MŚ, które w przyszłym roku odbędą się w Kanadzie. Polki mogą zająć najwyżej trzecią lokatę w grupie, o którą walczą z Bośnią i Hercegowiną. Niemal pewne zwycięstwa i awansu są prowadzące w tabeli z kompletem zwycięstw Szwedki, z którymi w ostatnim meczu eliminacyjnym biało-czerwone przegrały 0:4.

Powołania na pożegnalne spotkania eliminacyjne otrzymały cztery zawodniczki z dolnośląskich klubów: bramkarka Daria Antończyk z AZS PWSZ Wałbrzych, Joanna Płonowska z Zagłębia Lubin oraz Weronika Aszkiełowicz i Sofia Gonzalez z AZS Wrocław. W kadrze znalazło się aż siedem piłkarek mistrza Polski - Medyka Konin i jedna debiutantka, którą jest Nikol Kaletka z Czarnych Sosnowiec.

Kadra kobiet na mecz z Irlandią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną.

Anna Szymańska (Medyk Konin), Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych), Jolanta Siwińska (1. FC Lübars 1962, Niemcy), Natasza Górnicka (Górnik Łęczna), Agata Guściora (Górnik Łęczna), Aleksandra Sikora (Medyk Konin), Weronika Aszkiełowicz (AZS Wrocław), Joanna Płonowska (Zagłębie Lubin), Ewelina Kamczyk (Medyk Konin), Paulina Dudek (Medyk Konin), Natalia Pakulska (Medyk Konin), Patrycja Balcerzak (Medyk Konin), Magdalena Szaj (1.FFC Turbine Potsdam 71, Niemcy), Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec), Katarzyna Daleszczyk (Górnik Łęczna), Ewa Pajor (Medyk Konin), Sofia Gonzalez (AZS Wrocław), Patrycja Wiśniewska (Mitech Żywiec).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama