Wygrana polskich piłkarek nożnych w eliminacjach ME

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-27 18:31 | Zmodyfikowano: 2015-11-27 18:34

Całe 90 minut na boisku spędziła Daria Antończyk. Bramkarka AZS PWSZ Wałbrzych skapitulowała tylko raz, gdy w doliczonym czasie gry pokonała ją pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Ludmila Andone. W 82. minucie na placu gry pojawiła się Sofia Gonzales, a do 25. minuty grała jej koleżanka klubowa Anna Rędzia. Zawodniczkę wałbrzyskiego klubu zastąpiła Dominika Grabowska.

Piłkarka AZS Wrocław mocno zaakcentowała swój pobyt na boisku, gdyż zdobyła trzecią bramkę dla biało-czerwonych. W 81. minucie Grabowska precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonała Anę Zatusevscaię. Pozostałe gole dla Polek zdobyły Ewa Pajor i Katarzyna Daleszczyk. Zwycięstwo naszej drużyny mogło być jeszcze bardzie okazałe, ale w 38. minucie Natalia Pakulska nie wykorzystała rzutu karnego.

Po trzech kolejkach rywalizacji w grupie 4. Polki mają na koncie dwa zwycięstwa i porażkę i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Drużynę Wojciecha Basiuka lepszym bilansem bramek wyprzedzają Dunki. Liderem jest niepokonana do tej pory Szwecja. Do mistrzostw Europy awansują zwycięzcy wszystkich ośmiu grup oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dwóch najsłabszych wicemistrzów rozegra między sobą baraż o awans. Turniej finałowy odbędzie się w lipcu i sierpniu 2017 roku w Holandii.

Mołdawia - Polska 1:3 (0:0)
Bramki: Ludmila Andone 90 - Ewa Pajor 56, Katarzyna Daleszczyk 63, Dominika Grabowska 81.

Mołdawia: Ana Zatușevscaia, Diana Loghin, Natalia Munteanu, Elena Porojniuc, Dumitrița Prisacari, Cristina Cerescu, Ludmila Andone, Ludmila Caraman (83’ Violeta Mitul),Claudia Chiper (88’ Alexandra Bocancea), Nadejda Colesnicenco (69’ Evghenia Miron), Carolina Tabur

Polska: Daria Antończyk, Aleksandra Sikora, Hanna Konsek, Marta Mika, Natalia Chudzik (82’ Sofia Gonzales), Anna Rędzia (25’ Dominika Grabowska), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Katarzyna Daleszczyk, Martyna Wiankowska, Ewa Pajor (77’ Anna Zapała).