Piotr Małachowski ze Śląska Wrocław wygrywa Diamentową Ligę.

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-09-05 22:06 | Zmodyfikowano: 2014-09-05 22:15

Piotr Małachowski musiał zająć dziś miejsce w czołowej dwójce, by triumfować w klasyfikacji generalnej. Zadanie zostało wykonane. Dyskobol Śląska Wrocław rzucił 67,35 metra i przegrał jedynie z Niemcem - Robertem Hartingiem (67,57m). Trzecie miejsce w zawodach zajął Gerd Kanter (65,81), a czwarty był brązowy medalista mistrzostw Europy Robert Urbanek (65,38). Małachowski za zwycięstwo w cyklu otrzyma 40 tysięcy dolarów i diamentowe trofeum.

Poza dyskobolami, w Brukseli rywalizowało jeszcze dziewięcioro Polaków. Najlepiej wypadł Adam Kszczot, wygrywając bieg na 1000 metrów. Czas, który uzyskał - 2.15, 72 sek. jest nowym rekordem Polski! Trzecie miejsce zajął Marcin Lewandowski, który był wolniejszy od Kszczota o siedem setnych sekundy. Polaków rozdzielił Etiopczyk - Mohammed Aman.

Na podium stanął także Robert Sobera w konkursie skoku o tyczce. Pokonując poprzeczkę na wysokości 5 metrów 65 centymetrów ex aequo z Grekiem - Konstantinosem Filippidisem zajął drugie miejsce. Na szóstej pozycji zawody skończył Piotr Lisek, a siódmy był Paweł Wojciechowski. Wygrał Francuz - Renaud Lavillenie.