Diamentowa Liga w Lozannie: Sobera piąty, Małachowski szósty

IAR | Utworzono: 2016-08-26 08:45 | Zmodyfikowano: 2016-08-26 08:49
A|A|A

fot. Facebook

Marcin Lewandowski szósty w olimpijskim finale w biegu na 800 metrów, w Lozannie wystąpił na nietypowym dystansie 1000 metrów. Polak zajął piąte miejsce z czasem 2:14.30, co jest rekordem Polski na tym dystansie.

Piotr Małachowski (dyskobol WKS Śląsk Wrocław) , srebrny medalista z Rio w rzucie dyskiem, w Lozannie zajął szóste miejsce z wynikiem 62,42 m. Robert Urbanek, który w igrzyskach nie przebrnął eliminacji, tym razem okazał się minimalnie lepszy - był piąty - 62,83. Zwyciężył reprezentant Belgii, Filip Milanov, który osiągnął 65,61. Małachowski pozostał liderem klasyfikacji dyskoboli w cyklu Diamentowej Ligi - zwycięstwa będzie bronił jeszcze tylko w jednym mityngu - 9. września w Brukseli. Jedynym, który może mu odebrać triumf i nagrodę w postaci unikalnego diamentu, jest… Robert Urbanek.

Maria Andrejczyk, sensacyjna rekordzistka Polski w rzucie oszczepem (67,11 w eliminacjach konkursu olimpijskiego w Rio), była w Lozannie ósma. Jej bardzo przeciętny wynik wieczoru - 53,49 m - spowodowany był zmęczeniem, bólem barku i podróżą do Europy. Szwajcarski mityng wygrała Łotyszka Madara Palameika - 65,29 m.

Trzy Polskie sprinterki rywalizowały na 100 metrów - Anna Kiełbasińska, Katarzyna Sokólska i zawodniczka Śląska Wrocław Ewelina Ptak. Pierwsze dwie startowały w serii B, Kiełbasińska była druga z czasem 11,60 sekundy, Sokólska zajęła piąte miejsce - 12,35. Ewelina Ptak w serii C rywalizacji w Lozannie zajęła drugą pozycję, z czasem 11,81 sekundy, jej najlepszym wynikiem w sezonie. W najszybszej serii A wygrała Jamajka Elaine Thompson - 10,78 sekundy.

Sztafeta sprinterek 4 x 100 m, biegnąca w składzie Marika Popowicz, Anna Kiełbasińska, Katarzyna Sokólska i Klaudia Konopko, zajęła trzecie miejsce z czasem 44,13 sekundy.

W konkursie skoku wzwyż Sylwester Bednarek (w Rio nie awansował do finałowej dwunastki) był dziewiąty z wynikiem 2,20 m. Zwycięzca, Katarczyk Mutaz Essa Barshim, skoczył 2,35 m.

W Lozannie wystąpiła trójka polskich tyczkarzy. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Piotr Lisek, który zajął drugie miejsce, ex aequo z francuskim mistrzem, Renauldem Lavillenie’m - obaj po 5,72 m. Piąty z wynikiem 5,62 był Robert Sobera, Paweł Wojciechowski ukończył mityng na siódmej pozycji, z rezultatem 5,47 m. Wygrał Sam Kendricks, Amerykanin skoczył 5,92 m.

Jednym z bardziej wartościowych wyników czwartkowego wieczoru w Lozannie było 12,42 sek. Kendry Harrison w biegu na 100 m przez płotki - z takim wynikiem Amerykanka zdobyłaby w Rio złoty medal olimpijski. Tyle, że Harrison zabrakło na igrzyskach, bo przegrała wewnętrzne eliminacje lekkoatletów USA.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w najbliższy weekend w Paryżu - wystartują m.in. Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Karol Hoffmann w trójskoku oraz Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama