Prawda mediów i prawda tajnych działań

Wacław Sondej | Utworzono: 2014-09-08 07:15 | Zmodyfikowano: 2014-09-08 07:14
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Inny cytat z tej samej beczki: "To, że Zachód nie ofiarował skutecznej pomocy wojskowej Ukrainie, to duży błąd. Putin nadal będzie przekonany, że może operować na Ukrainie bez poważnych kosztów". Tę opinię wypowiada Andrew Michta - profesor International Studies College, były dyrektor German Marshall Fund. Jakaś ważna, wysokowyspecjalizowana figura. A mówi to samo, co wie każdy szarak.

Ale jednocześnie z otoczenia ukraińskiego prezydenta dochodzą wieści o dostarczaniu przez Polskę Ukrainie broni. Są w tej sprawie zaprzeczenia, ale europoseł Jacek Saryusz -Wolski pytany o to mówi, że te zaprzeczenia to taka sama prawda, jak zapewnienia Putina, że na Ukrainie nie ma rosyjskich jednostek. Wszystko to nasuwa wniosek, że oprócz prawdy życia i prawdy ekranu, mamy jeszcze prawdę mediów i prawdę tajnych działań.

To przeglądaczowi prasy, takiemu jak ja, odbiera cały zapał, bo rodzi zwątpienie co do związku tego, co się czyta z rzeczywistością. Ale przemogę się jeszcze raz, by zahaczyć o sprawy krajowe.

Platforma Obywatelska po awansie Tuska zyskała. W najnowszym sondażu, omawianym przez Rzeczpospolitą ma tyle samo poparcia co PiS. "PO dostała tlenu" stwierdza publicysta Rzepy Michał Szułdrzyński. Byle tylko nowy rząd nie popadł w byletrwanie - ostrzega Rzepa w innym miejscu.

Najwięcej pracy wymagają podatki, trzeba podnieść kwotę wolną od PiT, uporządkować opłaty za odbiór śmieci i przejazdy autostradami - wylicza Rzeczpospolita. Właśnie na autostradzie i okolicznych dojazdach policja w miniony weekend wyłapywała wrocławskich głupoli, którzy w barwach Śląska wybrali się do Opola, by pobić nielubianych sympatyków tamtejszej Odry. Wyborcza Wrocław pisze, że spośród około 60 bandytów wyłapano 21, w wieku od 22 do 43 lat. 43 lata...

A mówią, że człowiek z wiekiem mądrzeje... Z drugiej strony siedemdziesięciodwuletni trener Orest Lenczyk na łamach Super Expressu denerwuje się na działaczy, którzy uważają, że - tu cytat: "Im trener straszy tym głupszy". Tak czy owak, jako - praktycznie równolatek trenera Lenczyka, lepiej skończę, choć mówię:

do usłyszenia się z Państwem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama