Uwaga! Montują wiadukt, duże zmiany w komunikacji

| Utworzono: 2014-09-14 13:09 | Zmodyfikowano: 2014-09-14 17:15
A|A|A

fot. materiały archiwalne wykonawcy

Wszystko w związku z rozpoczęciem montażu wiaduktu kolejowego przy skrzyżowaniu z ulicą Wysoką. Zmiany dotyczą linii 4,5, 11, 14 i 24. Tramwaje pojadą innymi albo skróconymi trasami, a w ich miejsce przyjedzie komunikacja zastępcza. 

- Problemy z przejazdem Grabiszyńską mogą mieć także kierowcy samochodów - wyjaśnia Małgorzata Szafran z biura prasowego ratusza, dodając, że dwa pasy - po jednym w każdym kierunku - zostaną wyłączone z ruchu:

Bilety pasażerów, którzy przesiadają się do innych tramwajów w związku z remontem wiaduktu pozostają ważne przez 70 minut - tłumaczy Szafran:

Montaż wiaduktu to kolejny etap modernizacji linii E 59 z Wrocławia do Poznania. Na terenie Wrocławia obejmuje osiem wiaduktów, półkilometrowy most nad Odrą oraz przystanki i stacje. Po remoncie na odcinku Wrocław – granica województwa dolnośląskiego pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h. Czas podróży na tym dystansie skróci się o 20 minut.

Koszt całej inwestycji, która zakończy się w 2015 roku, to 1,5 mld zł.

POWIĘKSZ MAPĘ (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Na wiadukcie kolejowym nad ul. Grabiszyńską są 3 tory położone na dwóch konstrukcjach nośnych. Na konstrukcji od strony centrum miasta biegnie jeden tor a na równoległym (od strony kościoła Św. Elżbiety) dwa tory. Po przebudowie w miejsce dwóch konstrukcji będą 3 nowe, niezależne konstrukcje, dla każdego toru oddzielna. Zmiana wymaga dodatkowych prac zabezpieczających nasyp torowiska po obu stronach wiaduktu, stąd zmiana organizacji ruchu drogowego.

Wiadukt kolejowy nad ul. Grabiszyńską jest jednym z obiektów najbardziej obciążonych ruchem pociągów. W dobie przejeżdża ok. 240 pociągów pasażerskich w kierunku: Oleśnicy, Trzebnicy, Poznania, Głogowa, Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry.


 A oto komunikat urzędników w sprawie zmian w rozkładach jazdy:

OD 15 WRZEŚNIA planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 4, 5, 11, 14, i 24

Tramwaje linii 4 będą kursowały od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Powstańców Śląskich, Hallera do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim.

Tramwaje linii 11 zostaną SKRÓCONE do pl. Legionów i będą kursowały w relacji Kromera - pl. Legionów - Kromera.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Osobowice - Cmentarz Grabiszyński a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Cmentarz Grabiszyński - Osobowice.

ZAWIESZONE zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie FAT - Osobowice - FAT przez pl. Legionów i pl. Jana Pawła II.

W ich miejsce zostanie URUCHOMIONA OKRESOWA LINIA TRAMWAJOWA NR 75, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie OSOBOWICE - PL. JANA PAWŁA II - PL. LEGIONÓW - DW. GŁÓWNY PKP - PL. DOMINIKAŃSKI - KSIĘŻE MAŁE (połączenie linii 14/24 na trasie Osobowice - pl.
Legionów i linii 5 na trasie pl. Legionów - Księże Małe). Dlatego kursy "PIĄTKI" zostaną również ZAWIESZONE.

Dodatkowo na odcinku PLAC LEGIONÓW - OPORÓW - PLAC LEGIONÓW zostaną URUCHOMIONE KURSY ZASTĘPCZEJ linii autobusowej nr 704.

Pasażerowie, którzy skasowali BILET JEDNORAZOWY w tramwaju linii 0, 11 lub 75 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 704 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali BILET JEDNORAZOWY w autobusie linii 704 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 0, 11 i 75.

Pasażerowie, którzy skasowali BILET JEDNORAZOWY w tramwaju linii 4 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 0, 11, 31, 32, 75 TYLKO NA ODCINKU ARKADY - PL. LEGIONÓW oraz autobusem linii 704 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali BILET JEDNORAZOWY w autobusie linii 704 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 0, 4, 11 i 75

Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Przewidziany termin zakończeniem prac związanych z montażem jednego przęsła wiaduktu kolejowego nad ulicą Grabiszyńską przy skrzyżowaniu z ulicą Wysoką, TO 21 WRZEŚNIA 2014 ROKU. W ZWIĄZKU Z TYM OD NIEDZIELI planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 4, 5, 11, 14, 24 i 75 oraz autobusów linii 704.

Tramwaje linii 5 powrócą na trasę KSIĘŻE MAŁE - KRZYKI - KSIĘŻA MAŁE przez ulicę Grabiszyńską, tramwaje linii 11 powrócą NA SWOJĄ STAŁĄ TRASĘ PRZEJAZDU, a tramwaje linii 14 i 24 powrócą na trasę przez ulicę Grabiszyńską, Hallera, Powstańców Śląskich.

Tramwaje linii 4 powrócą na ulicę Grabiszyńską, ale z uwagi na prowadzone prace związane z przebudową ulicy Krupniczej nadal będą kursowały objazdem od mostu Grunwaldzkiego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Piłsudskiego do pl. Legionów

Kursy tramwajowej linii okresowej 75 oraz okresowej linii autobusowej 704 zostaną ZAWIESZONE.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama