Śląsk przegrywa po walce, Chrobry pokonuje Nielbę

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-09-21 20:48

Beniaminek rozgrywek Śląsk Wrocław jechał do Kielc jak na pożarcie. Drużyna Piotra Przybeckiego łatwo się jednak nie poddała. Przez większą część pierwszej połowy wynik oscylował w granicach remisu. Tuż przed przerwą mistrzowie Polski osiągnęli trzybramkową przewagę. W drugiej połowie dzięki szerszej ławce i doświadczeniu dołożyli kilka bramek i pewnie wygrali spotkanie 36:27.

Vive Tauron Kielce - Śląsk Wrocław 36:27 (16:14)

Najwięcej bramek: dla Vive - Denis Buntic 8, Ivan Cupic 7, Manuel Strlek 4 dla Śląska - Iwan Telepniew i Maciej Ścigaj po 6, Łukasz Jarowicz 5.

Ważne dwa punkty zdobyli piłkarze ręczni Chrobrego Głogów, którzy pokonali we własnej hali innego beniaminka - Nielbę Wągrowiec. Przez większą część pierwszej połowy dominowały akcje bramka za bramkę a w końcówce zespół z Głogowa zdobył kilka bramek i prowadził 16:13. W drugiej połowie Chrobry kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrał 30:25.

Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 30:25 (16:13)

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Adam Babicz 8, Tomasz Machocki i Łukasz Kandora po 4, dla Nielby - Artur Barzenkou 5, Bartosz Świerad 4, Mateusz Przybylski 3.

W poniedziałek Zagłębie Lubin będzie podejmować od 18.30 Pogoń Szczecin.