Derby dla Śląska, przegrana szczypiornistów Chrobrego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-03 22:25
A|A|A

Dolnośląskie derby we Wrocławiu miały niespodziewanie bardzo jednostronny przebieg. Szczypiorniści Śląska, którzy dopiero tydzień temu odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, od samego początku zdominowali Miedziowych i stopniowo powiększali przewagę. Gospodarze świetnie spisywali się zwłaszcza w defensywie, w czym duża zasługa bramkarza Krzysztofa Szczeciny. Po 20 minutach gry podopieczni Piotra Przybeckiego mieli na koncie już 13 bramek, lubinianie tylko 6. W ekipie Zagłębia odczuwalny był brak w składzie Faruka Halilbegovicia. Bez jednego ze swoich liderów lubinianie grali bardzo nieskutecznie pod bramką rywali. Do przerwy Śląsk prowadził już 19:9. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dominacja gospodarzy nadal nie podlegała dyskusji. W 42. minucie Śląsk powiększył przewagę do 13 goli (25:12) i goście definitywnie stracili nadzieję na korzystny wynik w spotkaniu. Wrocławianie w pełni zasłużenie pokonali Zagłębie i mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 31:21 (19:9)

Śląsk: Szczecina, Prus - Golubović 4, Białaszek 4, Żabić 5, Łucak 8, Vojvodić 6, Adamuszek, Koprowski 2, Krupa 2, Witkowski, Andreou

Zagłębie: Skrzyniarz, Szamryło - Gudz, Krieger 4, Dzono 2, Macharaszwili, Czuwara, Marciniak, Gumiński 2, Bartczak 3, Wolski, Szymyślik 4, Kużdeba 1, Przysiek, Stankiewicz 3, Pietruszko 1


Trwa niemoc szczypiornistów z Głogowa. Zespół Chrobrego doznał czwartej ligowej porażki z rzędu. Do przerwy spotkanie na parkiecie legionowskiego beniaminka miało wyrównany przebieg. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 14:14. Po zmianie stron świetnie zaczęli spisywać się bramkarze KPR. Tomislav Stojković seryjnie bronił kolejne rzuty rywale, a jego zmiennik Mikołaj Krekora obronił dwa rzuty karne. Głogowianie przez 20 minut drugiej połowy zdobyli zaledwie 3 bramki i w 50. minucie przegrywali już 17:23. Nieco lepsza skuteczność Chrobrego w końcówce nie wystarczyła na ambitny i świetnie zorganizowany tego dnia zespół beniaminka.

KPR RC Legionowo - Chrobry Głogów 28:22 (14:14)

KPR: Stojković, Krekora - Bożek, Prątnicki 4, Mochocki 8, Suliński, Kasprzak 4, Kowalik, Titow 7, Brinovec, Gawęcki 3, Twardo, Ciok 2.

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka, Płócienniczak 1, Świtała 2, Sadowski 2, Bąk 2, Babicz 7, Gujski, Tylutki 1, Sobut, Kandora, Kubała 3, Jurecki 4.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama