Zagłębie jest liderem, porażka zawodniczek KPRu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-09-25 06:28

Nie było niespodzianek w meczach dolnośląskich drużyn w ekstraklasie piłkarek ręcznych.

Zespół KGHM Metraco Zagłębia Lubin pewnie pokonał Piotrcovię 38:27. Tylko początek meczu był wyrównany. Później zespół Bożeny Karkut objął prowadzenie i utrzymywał je aż do zakończenia pierwszej połowy. Wówczas prowadził 16:13. W drugiej połowie Zagłębie jeszcze przyspieszyło i zakończyło mecz z dużą przewagą. Lubinianki w czterech spotkaniach zdobyły komplet punktów i są liderem tabeli.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 38:27 (16:13)

Najwięcej bramek: dla KGHM Metraco - Joanna Obrusiewicz 13, Kaja Załęczna i Sanja Premovic po 6, dla Piotrcovii - Stefka Agova 11.

Drużyna KPRu Jelenia Góra przegrała w Elblągu ze Startem 26:29. Pierwsza połowa układała się po myśli KPRu, który prowadził 14:13. Jednak w drugiej drużynie Startu udało się wyjść na prowadzenie i odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo przed własną publicznością.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 29:26 (13:14)

Najwięcej bramek: dla Startu - Sylwia Lisewska 11, Joanna Waga 6, Agnieszka Wolska 5, dla KPRu - Małgorzata Buklarewicz 8, Małgorzata Mączka 7, Marta Dąbrowska 4.