Kalendarz biegowy Dolnego Śląska. Gdzie możliwe starty?

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-10-04 09:08 | Zmodyfikowano: 2014-10-04 09:11
A|A|A

 

W niedzielę, 5 października, impreza biegowa w Świeradowie. Wszystko pod hasłem 4F Świeradów Run. Będzie to całodniowy piknik z imprezami sportowymi. Na biegaczy czekają dwa dystanse. O 11.00 początek zmagań na 10 kilometrów, pięć minut później wystartuje bieg na 2,5 kilometra. Zapisy, w przypadku wolnych numerów startowych, możliwe na miejscu przy stacji dolnej wyciągu narciarskiego. Biuro zawodów czynne od 8. Meta zlokalizowana będzie przy górnej stacji. Po biegach sporo atrakcji dla dzieci i m.in. muzyczne występy.

Wrocław zaprasza na VII Bieg Energetyka. Zawody też w niedzielę 5 października. Cel główny to upowszechnienie biegania jako prostej i skutecznej formy ruchowej aktywności. Start z parku w okolicach hali Orbita. Do pokonania 3 pętle - łącznie 4300 metrów. Początek zmagań o 10.00. Zapisy do biegu rozpoczną się w parku 90 minut wcześniej. Start dla każdego.

Jedlina Zdrój staje się miejscem gdzie można spotkać coraz większą liczbę biegaczy. Stąd też coraz więcej imprez biegowych w tym miejscu. We wrześniu wystartował Jedliński Jesienny Maraton na Raty 2014 "Biegiem na Biegówki". W pierwszym spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. W niedzielę 5 października kolejna próba. Start o 11.00 przy Pałacu Jedlinka. Zapisy możliwe na miejscu. Do pokonania dystans ponad 14 kilometrów.

Kolejny weekend to cztery eventy biegowe. Pierwszy w Jeleniej Górze. W sobotę 11 października odbędzie się Jeleniogórski Maraton i Półmaraton na Raty 2013/2014. Zgłoszenia przyjmowane na datasport.pl. Będzie to już czwarta próba. Przed biegaczami 10 kilometrów. Start na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze z ul. Lwóweckiej. Początek o 11.00. Zapisy rozpoczną się w dniu zawodów od 8.00.

W sobotę 11 października biegowo we Wrocławiu. Wszystko pod hasłem: "Przewietrz się na Olimpijskim". Będzie to już XII edycja imprezy, która odbędzie się na Stadionie Olimpijskim. W programie zawodów oprócz rywalizacji biegowej, znalazły się także zawody dla miłośników Nordic Walking. W biegu głównym, w którym razem wystartują mężczyźni i kobiety, biegacze będą rywalizować na dystansie ok. 10 km. Odbędzie się także bieg otwarty na trasie o długości ok. 960 m oraz marsz Nordic Walking na dystansie ok. 3,4 km. Bieg główny o 11.45.

We Wrocławiu także Bieg Trzech Wzgórz. Impreza 11 października. Na zmagania zapraszają Stowarzyszenia Pro-Run oraz Junior Chamber International. Będą to górskie przygody w centrum miasta. Podczas biegu zostanie przeprowadzona zbiórka charytatywna. Tytułowe wzgórza to trzy wzniesienia znajdujące się w i okolicy Parku Grabiszyńskiego. Górka Pafawagu, Skarbowców i Cmentarz Żołnierzy Polskich. Każda z nich stworzy naturalne urozmaicenie trasy. Tym samym skończy się bieganie jedynie po "płaskim". Poza wyłonieniem zwycięzców zorganizowane zostaną "premie górskie". Najszybsza kobieta i mężczyzna na każdym ze wzgórz otrzymają dodatkowe nagrody. Dla każdego przygotowany zostanie pamiątkowy medal. Do pokonania 10 kilometrów. Początek o 17.00.

11 października o godz. 10:00 odbędzie się I Półmaraton "Z Biegiem Kwisy" na terenie gminy Leśna. To pierwsza edycja wydarzenia, podczas którego uczestnicy przebiegną dystans 21,0975 kilometra. Bieg rozegrany zostanie na drogach asfaltowych gminy Leśna. Impreza jest organizowana aby upowszechnić zdrowy tryb życia. Popularyzacja biegów masowych także upowszechnia wypoczynek na świeżym powietrzu a także promuje region. Zapisy możliwe na miejscu, na dwie godziny przed startem.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama