Zagubione karty, promocja list, kandydaci

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-08 17:55 | Zmodyfikowano: 2014-10-08 18:36
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne (Wikimedia Commons/Alight)

Komitet wyborczy PO-ODŚ z Jeleniej Góry złożył zawiadomienie do prokuratury i Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie złamania prawa przy zbieraniu podpisów przez komitet obecnego prezydenta Jeleniej Góry, Marcina Zawiły. Podpisy były zbierane w budynku urzędu miasta, a do tego na listy bez nazwisk kandydatów. Hubert Papaj, jeden z liderów komitetu PO -ODŚ mówi, że w zgłoszeniu znalazło się aż 5 potencjalnych zarzutów dotyczących także późniejszego zniszczenia kart z podpisami, by zbierać je od nowa. Jego zdaniem może to być równoznaczne z niszczeniem dowodów.

Dziś poznaliśmy też następnego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Jest nim związany z PSL wiceprezes kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, Wojciech Smoliński zmierzy się z Zawiłą, Obrębalskim Tadeuszem Lewandowskim z PiS, Piotrem Paczóskim z SLD, czy Pawłem Wilkiem z komitetu Siła Mieszkańców.

Termin rejestracji kandydatów do rad gmin, powiatów i sejmiku województw minął po północy, ale na Dolnym Śląsku nadal nie wiemy kto ostatecznie zarejestrował listy - komisja nadal wprowadza dane do systemu. We Wrocławiu do rady miejskiej listy zgłosiło i zarejestrowało 15 komitetów:

Czytaj więcej: Kto wystartuje w listopadowych wyborach?

Jak się jednak okazuje nie wszystko wszystkim poszło. Jeden z komitetów w Karpaczu musiał ponownie zbierać popisy, bo zginęły im karty z poparciem, a wiele osób musiało ponownie odwiedzić komisję wyborczą, bo były braki w ich zgłoszeniach: 

Plakaty wyborcze, promocja list wyborczych już są ale kampania prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza dopiero wystartuje. W niedzielę zostanie przedstawiona pełna lista kandydatów, a następnie program wyborczy. Ten nie będzie zaskoczeniem, ale znajdzie się kilka ciekawych akcentów - dodaje Dutkiewicz, który tak odpowiada na pytanie o debatę z innymi kandydatami na prezydenta Wrocławia

O fotel prezydenta powalczą we Wrocławiu Emil Antoniszyn popierany przez PSL, Mirosława Stachowiak - Różecka z PiS, Waldemar Bednarz popierany przez SLD i kandydat niezależny Tomasz Owczarek. Do walki stanął także Robert Maurer z Nowej Prawicy i Konrad Rychlewski z komitetu wyborców Lewica oraz Aldona Wiktorska Święcka wspierana przez Bezpartyjnych Samorządowców.

Dziś też swoją kampanię w powiecie wałbrzyskim oficjalnie rozpoczął komitet Nasz Powiat. Kandydaci na radnych w swoim programie mają przede wszystkim remonty dróg oraz wsparcie dla młodzieży i seniorów.

"Słuchać Polaków, zmieniać Polskę" - to hasło kampanii samorządowej PiS. Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że PiS ma konkretne propozycje jak załatwić najważniejsze sprawy Polaków, które dotyczą pracy, polityki prorodzinnej oraz ochrony zdrowia:

Jarosław Kaczyński podkreślił, że władza, która ma dokonać zmian obok wymogów kompetencyjnych musi spełniać też wymóg "nie uwikłania" w lokalne czy państwowe układy.

SLD nie poprze budżetu na 2015 rok. Zapowiedział to podczas sejmowej debaty na ten temat legnicki poseł Ryszard Zbrzyzny. Mówił, że jest to strategia - jak to określił - dreptania w miejscu Polityk mówił też, że nasz kraj rozwija się zbyt wolno. Zarzucał rządzącym zadłużanie państwa na potęgę.

Zadłużenie kraju wobec banków i instytucji finansowych wynosi na dziś wg forum obywatelskiego rozwoju ponad 1 bln zł - jednak tzw dług ukryty to ponad 3 bln 100 mld co daje 83 tys zł na jednego mieszkańca polski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama