Kandydatka vs. sportowcy: Poszło o ulotki Platformy

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-29 18:47 | Zmodyfikowano: 2014-10-29 19:08
A|A|A

Fot. Idlir Fida from Vancouver/Wikimedia Commons

Awantura o ulotki w rodzinie Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu - kandydatka na radną z komitetu Rafał Dutkiewicz z Platformą, Renata Granowska umieściła w swoich materiałach wyborczych zdjęcia z Maciejem Zielińskim i Sebastianem Milą. Jednak jak się okazuje nie zapytała sportowców o pozwolenie. Piłkarz Śląska Wrocław nie wyraził na to zgody.

Cześć ulotek radna już wycofała, część jednak trafiło do mieszkańców. Radna przeprosiła też piłkarza. Nie zamierza natomiast wycofywać zdjęcia z byłym koszykarzem Maciejem Zielińskim (na zdjęciu obok/fot. K&M Ziółkowscy).

Renata Granowska tłumaczy, że jest to zdjęcie z publicznej, sportowej imprezy - nigdzie nie pojawia się informacja, że Maciej Zieliński, obecnie poseł PO popiera jej kandydaturę.

A teraz kilka słów o programie kandydata na prezydenta stolicy Dolnego Śląska z ramienia wrocławskiej lewicy. Konrad Rychlewski stawia na komunikację zbiorową. Na prezentacji swojego programu tłumaczył, że transport publiczny będzie działał lepiej jeśli ograniczy się inwestycje na drogi:

Rychlewski chce też zmniejszyć liczbę pracowników w magistracie i zaprzestać finansowania piłkarskiego Śląska Wrocław.

Z kolei Aldona Wiktorska - Święcka (na zdjęciu obok) z Bezpartyjnych Samorządowców uważa, że Wrocławiowi jest potrzebna przede wszystkim inwestycja w człowieka. - Dopiero wtedy będziemy mogli mówić, że Wrocław jest miastem innowacyjnym - mówiła dziś kandydatka na prezydenta:

I przenosimy się do Jedliny - Zdroju. Leszek Orpel, który drugą kadencję sprawuje urząd burmistrza tego uzdrowiska jednak będzie miał konkurencję. Musi się zmierzyć z kandydatem zgłoszonym w ostatniej chwili, bezpartyjnym kandydatem Michałem Barczakiem. Urzędujący włodarz uważa, że to dobrze:

W Karpaczu po władzę idą młodzi. Ratownik GOPR Radosław Jęcek rozpoczął tam właśnie kampanię wyborczą. W poprzednich wyborach był kandydatem na radnego z komitetu obecnego burmistrza, Bogdana Malinowskiego.Tym razem chce zająć jego miejsce. Nie neguje jednak dorobku mijającej kadencji. Jak mówi ściąganie do miasta nowych inwestorów to dobry kierunek jednak ważna jest też rozmowa z mieszkańcami:

Kandydaci na radnych samorządu województwa z PO mają od dziś nową stronę internetową. - Chcielibyśmy, by stała się ona miejscem do dyskusji - mówi Michał Jaros, szef sztabu wyborczego partii na Dolnym Śląsku:

A na koniec przypominamy, że audycje wyborcze komitetów będą emitowane od 1 listopada do 14 listopada. Szczegółowy plan emisji znajduje się na stronie Radia Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama