RADIOWY TEATR HISTORII: Frasyniuk znów za kratkami

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2014-10-10 20:43 | Zmodyfikowano: 2014-10-12 08:42

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest wrocławski Ośrodek Pamięć i Przyszłość, który we współpracy z Radiem Wrocław podjął próbę przedstawienia ważnych wydarzeń historycznych z Dolnego Śląska. Historie są niezwykle ciekawe i mogłyby stać się scenariuszem do niejednego filmu kryminalnego czy sensacyjnego - mówi Piotr Kamiński, zastępca redaktora naczelnego Radia Wrocław:

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we współpracy z Radiem Wrocław stworzył pięć słuchowisk, z których każde opowiada o ciekawym i ważnym fragmencie powojennej historii naszego miasta i regionu. Usłyszymy w nich o ludziach, którzy tuż po wojnie przybywali z Kresów na Dolny Śląsk, a także trzymającą w napięciu historię aresztowania i przesłuchania w 1982 r. przywódcy Dolnośląskiej Solidarności Władysława Frasyniuka. 

Radiowy Teatr Historii. Słuchajcie koniecznie!

W słuchowisku o legendzie Solidarności głosów użyczyli m.in. aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu. W nagraniach wziął udział Jakub Giel, który wcielił się rolę milicjanta i agenta UB.  Jak mówi, przedstawienie postaci jedynie za pomocą głosu to dla aktora wielkie wyzwanie:

Zdjęcia powstały podczas kręcenia filmu promującego "Siwy dym" - książkę Krzysztofa Kopki o Władysławie Frasyniuku. Możecie o niej przeczytać TUTAJ.

Słuchowiska będą emitowane co dwa tygodnie – zawsze w niedzielę po 20.00 na antenie Radia Wrocław. Opowieść o Władysławie Frasyniuku już w niedzielę, 12 października

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.