Sebastian Mila strzela, Polska wygrywa z mistrzami świata!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-10-11 22:43 | Zmodyfikowano: 2014-10-11 23:36

W pierwszej połowie więcej z gry mieli Niemcy, ale w kilku dobrych sytuacjach pewnie interweniował Wojciech Szczęsny. Biało - czerwoni nie mieli dogodnej okazji do strzelenia gola, choć Robert Lewandowski starał się stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Wreszcie w 51. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Łukasza Piszczka Arkadiusz Milik precyzyjnym strzałem głową pokonał Manuela Neuera.

Rozmowa Radia Wrocław z Sebastianem Milą tuż po powołaniu do kadry (3 października)

Niemcy ruszyli do odrabiania strat. Mieli kilka znakomitych sytuacji, ale świetnie bronił Szczęsny. W 80. minucie najbliższy wyrównania był Lucas Podolski, ale trafił w poprzeczkę. W 77. minucie na boisku pojawił się pomocnik Śląska Wrocław Sebastian Mila, który zastąpił strzelca gola Milika. W 88. minucie w polu karnym Lewandowski idealnie obsłużył piłkarza Śląska a ten mocnym strzałem pokonał Neuera.

- Przede wszystkim miałem sporo zadań do zrealizowania od trenera. dokładnie mnie poinstruował co mam grać i na jakiej pozycji. Bardziej się realizowałem, żeby wypełnić swoje zadania na boisku, czyli utrzymać wynik i wygrać ten mecz. Kibice byli fantastyczni, ponieśli nas do zwycięstwa. Ta dobra atmosfera udzieliła się wszystkim i uwierzyliśmy, że możemy pokonać Niemców - powiedział po meczu Sebastian Mila.

- Mamy teraz fajną ekipę. Widać, że to się zazębia. Ta drużyna wie o co walczy, zaufanie jest duże. Myślę, że to jest taki fajny prognostyk na przyszłość.

Polska - Niemcy 2:0 (0:0)
Bramki: Milik 51, Mila 88

Polska: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Wawrzyniak (84 Jędrzejczyk) - Grosicki (71 Sobota), Krychowiak, Jodłowiec, Milik (77 Mila), Rybus - Lewandowski

Niemcy: Neuer - Rüdiger (83 Kruse), Boateng, Hummels, Durm - Bellarabi, Kramer (71 Draxler), Kroos, Götze, Schürrle (77 Podolski) - Müller

żółte kartki: Szukała, Lewandowski, Piszczek - Boateng, Bellarabi

Po dwóch meczach eliminacji biało - czerwoni mają na koncie komplet sześciu punktów. We wtorek nasza kadra - ponownie na Stadionie Narodowym - zmierzy się ze Szkocją.