Niepełnosprawni z Wałbrzycha dogadali się z urzędnikami

| Utworzono: 2014-10-13 14:47 | Zmodyfikowano: 2014-10-13 15:44
A|A|A

Niepełnosprawni kilkukrotnie protestowali pod urzędem

Pierwotnie województwo miało przekazać na ten cel 2 mln złotych, jednak po proteście niepełnosprawnych (pisaliśmy o nim TUTAJ) i przydzieleniu nowego lokalu dotacja może wzrosnąć do nawet 4 mln złotych. - Szampana będziemy otwierać, gdy podpiszemy umowę, ale już jesteśmy więcej niż szczęśliwi - mówi prezes fundacji de Gaulle’a Jarosław Klonowski:

Pieniądze z PEFRON-u będą rozdzielone na dwa lata budżetowe, ale prace przewidziane są na 4 miesiące. Zakończą się w lutym - tak aby zakład został otwarty 1 marca.

Pierwotny projekt kilka tygodni temu został zablokowany przez urząd marszałkowski w związku z brakiem wkładu własnego fundacji de Gaulle'a, która jest pomysłodawcą stworzenia miejsc pracy i rehabilitacji dla niepełnosprawnych. - Uzgodniliśmy już szczegóły nowej inwestycji, teraz czekamy tylko na formale zgłoszenie projektu i kosztorys remontu lokalu - podkreśla rzecznik marszałka województwa Jarosław Perduta:

- O sukcesie będziemy mówić, jak otworzymy zakład, a wcześniej - jak podpiszemy umowę - ocenia efekty dzisiejszego spotkania prezes fundacji:

Zakład, w którym prace znajdzie 50 niepełnosprawnych osób, ma zacząć działać w marcu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama