No to popadało... W górach już biało. A jak jest u Was?

| Utworzono: 2014-10-23 07:49 | Zmodyfikowano: 2014-10-23 07:49
A|A|A

Szklarska Poręba, Esplanada

Na Śnieżce biało. Jak widać na zdjęciu powyżej, biało również w Szklarskiej Porębie. Fotografia pochodzi  z monitoringu, została zrobiona o godz. 7.25. To jednak jeszcze nie śnieg, tylko... biały żwirek. W Szklarskiej popadało, ale jedynie na Polanie Jakuszyckiej i na Szrenicy.

Na razie więc kierowcy nie muszą się martwić (choć oczywiście trzeba uważać), a miłośnicy białego szaleństwa, czyli nart i snowboardu - nie mają z czego cieszyć.

A jak wygląda Wasza okolica? Czekamy na zdjęcia pod adresem: internet@prw.pl

Na Dolnym Śląsku będzie dzisiaj tak: W dzień zachmurzenie duże, po południu lub wieczorem, większe przejaśnienia. Opady ciągłe, później będą przechodzić w przelotne. Temperatura do 9°C. Wiatr początkowo umiarkowany, okresami porywisty, po południu będzie słaby, północno-wschodni.

O godzinie 7.00 na Śnieżce był 1 stopień powyżej zera, W Jeleniej Górze, Kłodzku i w Wałbrzychu 8 stopni, a w Legnicy, Opolu, Zgorzelcu i we Wrocławiu 9 stopni.

Tak wyglądają góry po czeskiej stronie Śnieżnych Kotłów (źródło: http://kamery.humlnet.cz)

Trudniejsza sytuacja jest w Tatrach, gdzie ogłoszono lawinową "jedynkę". TOPR po raz pierwszy tej jesieni uznał, że w strefie wysokogórskiej, po dzisiejszych opadach, które miejscami były bardzo intensywne, występuje zagrożenie lawinowe. Miejscami pokrywa śnieżna w Tatrach wynosi nawet 20 cm, a w najbliższych godzinach spodziewane są kolejne opady.

Czwartkowy poranek na dolnośląskich drogach. Widoki z kamer oddziału GDDKiA-Wrocław

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama