Hubertusa czas zacząć

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-23 21:57 | Zmodyfikowano: 2014-10-27 11:00
A|A|A

fot. materiały prasowe

Trzy konie z Wielkiej Wrocławskiej Totalizatora Sportowego spotkają się w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu. Szczególną okazję do rewanżu będzie miała partynicka Habana, która w najważniejszej gonitwie sezonu była dopiero szósta. Bezpośrednio wyprzedził ją Sopran Best, a słowacka Jihlava finiszowała jako druga. Do walki o zwycięstwo może się również włączyć czeski reprezentant Tarant, który tegoroczny sezon rozpoczął na Partynicach trzecim miejscem w Nagrodzie Otwarcia Sezonu. Mógł nawet tamtą gonitwę wygrać, ale kiedy jako pierwszy zbliżał się do celownika, jeździec nagle przestał go wysyłać.

Trzyletnie fobluty ścigać się będą w gonitwie z płotami, a pobiegną w niej doświadczone już w tego rodzaju biegach Normana, Dhaulagiri, Zafra czy Netto. Powalczy z nimi słowacka przedstawicielka My Grey Lady, mająca za sobą udany debiut płotowy (drugie miejsce) na torze w Bratysławie.

Ostatni w tym sezonie mityng wyścigowy na Partynicach otworzy Nagroda Cheval Francais, w której rywalizować będą najlepsze klacze kłusaki francuskie z Usitą na czele.

W dwóch pozostałych gonitwach dnia ścigać się będą arabskie trzylatki oraz trzyletnie i starsze fobluty.

Kiedy ostatni koń minie celownik, kiedy ucichną brawa po ostatniej w tym sezonie dekoracji zwycięzców – rozpocznie się Hubertus. O godzinie 13.30 uroczystego otwarcia imprezy tradycyjnie kończącej sezon wyścigowy i jeździecki dokona Prezydent Miasta Wrocławia. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się w paradzie uczestnicy Hubertusa.

A w programie:
- bicie rekordu prędkości na 100 m przez konie różnych ras
- lis szukany dla konnych i pieszych
- lis skakany
- ognisko, bigos i grzane wino

Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody!

Sobota, 25 października 2014
Początek - godz. 10.30
Wstęp wolny. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama