Zima się zbliża. Tylko trzy oferty biegowe w regionie

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-10-25 04:21 | Zmodyfikowano: 2014-10-25 04:22
A|A|A

W niedzielę, 26 października, w Jaworze odbędzie się XI Memoriał Stefana Mielczarka. Do pokonania czeka 10-kilometrowy dystans. Biegacze nie tylko z Jawora, ale i całego Dolnego Śląska, mogą zgłaszać swój udział. Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz uczczenie pamięci Honorowego Obywatela Miasta Jawora - Stefana Mielczarka. Start i meta będą zlokalizowane przy ul. Kościuszki przy Zespole Szkół nr 1. Start w samo południe. Zapisy możliwe przez internet, lub na miejscu od 8.30. Na najlepszych czekają nagrody.

W niedzielę, 26 października, trzeci etap nowej imprezy biegowej w Jedlinie-Zdroju. To Jedliński Jesienny Maraton na Raty 2014 „Biegiem na Biegówki”. Zawodników oprócz najbliższej próby czekać będzie jeszcze joker, czyli szansa na odrobienie start. Do klasyfikacji generalnej liczą się trzy starty. Jeżeli ktoś nie mógł wystartować w jednym, może pobiec w jokerze. W niedzielę do pokonania około 15 kilometrów. Biegi są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Zapisy odbywać się będą zawsze w dniu imprezy na miejscu w godz. 9:00-9:50. Zawsze o 10:00 planowany jest start. Początek rywalizacji przy Pałacu Jedlinka.

We Wrocławiu spotkanie biegowe organizuje stowarzyszenie Parkrun. W sobotę 1 listopada o 9.00 wszyscy fani najprostszej formy ruchu spotykają się przy Jazie Opatowickim. Bieganie na dystansie 5000 metrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama