„Ocean“ Oliviera Heima (PREMIERA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-27 13:53
A|A|A

Fot. Zuza Golińska

Inspiracją do zdjęć był francuski film z lat 60'tych "Zeszłego roku w Marienbadzie" (L'Année dernière à Marienbad) w reżyserii Alain'a Resnais, a planem filmowym wnętrza Pałacu w Wilanowie oraz Pałacu Herbsta w Łodzi. Obraz jest wynikiem współpracy grupy przyjaciół, która na potrzeby produkcji „Ocean“ założyłą kolektyw „Marienbad“. Film został wyreżyserowany przez Jana Szewczyka oraz Katarzynę Pacurę. Za zdjęcia odpowiedzialny był Mikołaj Syguda, a za kostiumy Magdalena Łazarczyk. Produkcją zajęła się Katarzyna Wąs. Teledysk powstał w ścisłej współpracy z Zuzą Golińską, a jego bohaterami zostali przyjaciele i znajomi Oliviera oraz ekipy filmowej. W środę, 22 października specjalnie dla nich i dla fanów artysty w warszawskiej klubokawiarni Towarzyska odbył się przedpremierowy pokaz teledysku.

Premiera albumu już 25 listopada 2014. Płyta ukaże się nakładem zasłużonego wydawnictwa Lado ABC. Znajdzie się na niej 9 autorskich kompozycji, a wśród nich singiel "Ocean" . Olivier jest Holendrem, który urodził się w USA, wychował w Luksemburgu, ale to Polskę wybrał na swój dom. Jeszcze przed zawieszeniem działalności tria Tres.b, którego Olivier jest członkiem rozpoczął solową karierę pod pseudonimem Anthony Chorale w 2012 r. Nadchodzący, długooczekiwany album "A Different Life" zdecydował się wydać pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Nowy materiał, to nowy kierunek na muzycznej drodze- połączenie elektrycznych gitar z przestrzennym brzmieniem instrumentów klawiszowych i eterycznym wokalem. Utwory zostały nagrane, zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza. Za mastering odpowiada nominowany do nagrody Grammy Joe Lambert.

W sobotę, 22 listopada 2014 w warszawskim DZiK odbędzie się przedpremierowy koncert podczas, którego fani usłyszą cały materiał z nowej płyty.

Artysta, jako Anthony Chorale ma na koncie dwa solowe wydawnictwa: album „The Eternal Now“ i EPkę „Ambitions of the Son“, która została wydana w formie winylowej przez niezależnego, hiszpańskiego wydawcę Zozaya Records. Jest laureatem prestiżowych nagród: Fryderyk 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Paszport Polityki 2012 i plebiscytu Ale Sztuka 2012. Utwory z nadchodzącego albumu miał okazję zaprezentować na Primavera Sound Festival 2014, gdzie został okrzyknięty objawieniem przez znaczący muzyczny portal Mindies, OFF Festival 2014 i Reeperbahn Festival 2014 w Hamburgu gdzie wzbudził duże zainteresowanie mediów i udzielił wywiadu m.i. dla popularnej stacji radiowej NDR blue.

Więcej informacji na:

http://olivierheim.com
http://facebook.com/olivierheimmusic
http://soundcloud.com/olivierheim
http://instagram.com/olivierheim

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama