"Kapitał ludzki" - wrocławska premiera (ZOBACZ WIDEO)

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-10-29 10:00 | Zmodyfikowano: 2014-10-29 11:40
A|A|A

fot. materiały prasowe

Będzie się można o tym przekonać dzisiaj (29 października) we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty podczas wrocławskiej premiery filmu opowiadającego o dwóch włoskich rodzinach z różnych klas społecznych, połączonych przez nocny wypadek samochodowy.

Po seansie dziennikarz Radia Wrocław Ian Pelczar poprowadzi dyskusję z udziałem krytyka filmowego Adama Kruka oraz italianisty Gianluci Olcesego. Początek seansu o 19.30.

Więcej o filmie TUTAJ.

"Kapitał ludzki" z miejsca podbił serca włoskiej publiczności - w wyścigu o NAGRODY DAVID DI DONATELLO, najważniejsze wyróżnienia włoskiej kinematografii, NOMINOWANY BYŁ AŻ W 19 KATEGORIACH, OSTATECZNIE ZDOBYWAJĄC 7 STATUETEK, w tym dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz, dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi) i najlepszego aktora (Fabrizio Gifuni). Obraz Paolo Virzìego - reżysera takich filmów jak "Coś pięknego" czy "Ból dorastania" - nie tylko pokonał "Wielkie piękno" Paolo Sorrentino w wyścigu o tytuł najlepszego włoskiego filmu 2013 roku, ale został też TEGOROCZNYM KANDYDATEM ITALII DO OSCARA.

Historia rozpoczyna się w wieczór przed Wigilią w jednym z miasteczek północnych Włoch, kiedy rowerzysta zostaje potrącony przez samochód, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Wypadek jest wynikiem serii niefortunnych zdarzeń, prowadzących do tragedii, w którą uwikłanych jest kilka osób.



REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama