Davide Rebellin - trzeci, zespół CCC - siódmy na koniec sezonu

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2014-10-29 10:53 | Zmodyfikowano: 2014-10-29 13:00

Ranking Europa Tour UCI obejmował 273 wyścigi niższej niż World Tour kategorii. 11 z nich rozegrano w Polsce. Sklasyfikowano 1164 zawodników, wśród nich 45 Polaków.

W rankingu indywidualnym zwyciężył Belg Tom van Asbroeck. Drugie miejsce zajął Włoch Sonny Colbrelli, a trzeci był reprezentujący CCC Polsat Polkowice - Davide Rebellin. 43-letni Włoch wygrał w tym sezonie jedną z punktowanych imprez - Giro dell'Emilia, był drugi w Sibiu Tour w Rumunii, trzeci w Tour du Limousin we Francji oraz piąty w wyścigach Dookoła Turcji i Szlakiem Grodów Piastowskich. Rebellin po raz drugi z rzędu został trzecim zawodnikiem w końcowej klasyfikacji cyklu Europa Tour.

Z Polaków najwyższe 33. miejsce zajął inny kolarz polkowickiej grupy - Maciej Paterski. Jego najlepszym tegorocznym osiągnięciem było zwycięstwo w wyścigu Dookoła Norwegii.

W klasyfikacji zespołów zawodowych II i III dywizji triumfował belgijski Topsport Vlaanderen. CCC Polsat Polkowice poprawił się o jedno miejsce w porównaniu do zeszłorocznego rankingu i uplasował się na siódmej pozycji.