Kubot przegrał w Paryżu, ale zagra w turnieju Masters

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2014-10-29 22:35 | Zmodyfikowano: 2014-10-29 22:36
A|A|A

fot. Facebook

Już przed wyjściem na kort Kubot i Lindstedt mieli zapewnione miejsce w kończącym sezon turnieju Masters ATP World Tour Finals w Londynie (9-16 listopada). Awans dała im porażka ich najgroźniejszych konkurentów w walce o udział w tych zawodach - Kanadyjczyka Vaska Pospisila i Jacka Socka z USA w 2. rundzie imprezy w Paryżu.

Do kończącej sezon prestiżowej imprezy Masters kwalifikuje się siedem najlepszych par z rankingu ATP Doubles oraz najwyżej notowani zwycięzcy jednego z tegorocznych turniejów wielkoszlemowych z miejsc 8-20. Kubot i Lindstedt plasują się obecnie na dziewiątej pozycji w tym zestawieniu, a Pospisil i Sock są tuż za nimi. Polak i Szwed - poza styczniowym triumfem w Melbourne - nie odnieśli wspólnie sukcesów. W kolejnych zawodach docierali co najwyżej do ćwierćfinału.
Będzie to prawdopodobnie ostatni wspólny występ tej pary. Lindstedt już wcześniej zapowiedział, że w przyszłym sezonie będzie grał w duecie z innym Polakiem - Marcinem Matkowskim.

Dla tenisisty z Lubina będzie to już trzeci występ w ATP World Tour Finals. 32-letni Kubot brał udział w tym turnieju - wraz z Austriakiem Oliverem Marachem - w latach 2009 i 2010. W sumie w sześciu meczach Polak odniósł trzy zwycięstwa i doznał trzech porażek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama