Kampania 2014: Nielegalne zdjęcia i chuligańskie wybryki

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-11-05 18:35 | Zmodyfikowano: 2014-11-05 18:36
Kampania 2014: Nielegalne zdjęcia i chuligańskie wybryki - zdjęcie ilustracyjne fot. Wikimedia Commons/DMY
zdjęcie ilustracyjne fot. Wikimedia Commons/DMY

Publikacja zdjęcia, na którym obok obecnego prezydenta Legnicy jest prezydent Białorusi to naruszenie zasad Kodeksu Wyborczego - taki wyrok zapadł dziś przed sądem okręgowym w Legnicy. Przedstawiciele Komitetu Tadeusza Krakowskiego, - domagali się, by ich polityczni rywale – Komitet Porozumienie dla Legnicy - wycofali ze swojego internetowego profilu zdjęcia kompromitujące prezydenta ubiegającego się o reelekcję. Sędzia Anna Duda w uzasadnieniu podkreśliła, że opublikowanych fotografiach nie dopatrzyła się satyry:

Oprócz publicznych przeprosin i usunięcia zdjęć Komitet Porozumienie dla Legnicy ma wpłacić 10 tys. złotych na cele charytatywne. Przeciwnicy Krzakowskiego już zapowiedzieli, że skierują apelację do sądu we Wrocławiu.

I we Wrocławiu zostajemy. Czy druga tura w wyborach prezydenckich w stolicy Dolnego Śląska jest realna? - Gazeta Wrocławska publikuje dziś sondaż z którego wynika, że gdyby wybory odbywały się w drugą niedzielę listopada na obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza zagłosowałoby ponad 49 proc. mieszkańców a to oznacza dogrywkę. Drugi wynik uzyskała kandydatka PiS Mirosława Stachowiak - Różecka z poparciem na poziomie ponad 12 proc. Trzeci wynik ponad 8 proc. należy do kandydata popieranego przez SLD Waldemara Bednarza. W drugiej turze zdecydowanie wygrywa Rafał Dutkiewicz. Sondaż przeprowadziła firma Pentagon Reaserch.

A jedna z kandydatek do fotela prezydenta stolicy Dolnego Śląska dziś omawiała problemy związane z Europejską Stolicą Kultury. Zdaniem Aldony Wiktorskiej - Święckiej, która startuje z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców brak jest jasnej wizji tego co zobaczymy w 2016 roku:

Kandydaci lewicy na wrocławskich radnych zaatakowani przez pseudokibiców? - do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym przy galerii handlowej Korona. Pokrzywdzeni informują, że podczas kręcenia filmu wyborczego, młodzi mężczyźni z szalikami na twarzach próbowali oblać ich piwem i rzucili w ich kierunku butelką. Wznosili też homofobiczne hasła.

A w dzisiejszej debacie w Radiu Wrocław mówiliśmy o Złotym Stoku. Ta gmina ma jeden z najniższych w Polsce przyrostów naturalnych. Młodzi wyjeżdżają za pracą, bo bardzo trudno znaleźć tam jakiekolwiek zatrudnienie. Obecny burmistrz Stanisław Gołębiowski, który stara się ponownie o to stanowisko, mówił na antenie Radia Wrocław, że wielką szansą na poprawę sytuacji jest istniejąca już tam kopalnia kamienia:

Ten pomysł nie podoba się kontrkandydatce na burmistrza Grażynie Orczyk. Chodzi o uciążliwy transport kamienia. Orczyk twierdzi, że zna potencjalne wpływy z opłaty eksploatacyjnej czy z podatku od nieruchomości i nie wynagrodzą one gminie uciążliwości jakie przyniesie uruchomienie kopalni. Dlatego wg niej trzeba postawić rozwój turystyki:

A my przypominamy, że od 1 listopada Radio Wrocław rozpoczęło emitowanie nieodpłatnych audycji komitetów, które zarejestrowały kandydatów na terenie województwa dolnośląskiego. Dziś audycja wyborcze od 21.05 do 22.00. Jutro pierwszy blok o 14.45.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.