Impel Wrocław wysoko przegrał w Policach z Chemikiem

| Utworzono: 2014-11-05 19:37 | Zmodyfikowano: 2014-11-05 19:38

Potwierdziły się przedmeczowe typowania. Wielu siatkarskich ekspertów wskazywało, że dzisiejsze spotkanie będzie się toczyć pod dyktando gospodyń. Mało kto jednak przypuszczał, że ekipa wicemistrza kraju nie będzie w stanie być dla Chemika równorzędnym partnerem.

Już pierwszy set pokazał, że drużyna z Polic jest bardzo dobrze dysponowana i przygotowana do konfrontacji. Emocje były ale tylko do stanu 7:6 dla mistrzyń Polski. Później miejscowe siatkarki szybko uzyskały wyraźną przewagę i na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:9. Nie zwolniły tempa. W końcówce kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie zwyciężając inauguracyjną partię 25:17.

Kolejny set rozpoczął się od przewagi Chemika, który objął powadzenie 5:1. Wrocławianki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania. Na tyle zmobilizowało to gospodynie, że po kilku kolejnych akcjach policzanki miały już 5 punktów więcej. Seta zakończyły wyśmienitym blokiem. Wygrały partię 25:17.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci, jak się później okazało ostatni set. Jego pierwsze akcje dosyć wyrównane. Do stanu 10:10 kibice z Wrocławia mogli mieć nadzieję, że spotkanie nie zakończy się jeszcze po tej partii. Chemik zdobył jednak dwa kolejne punkty i był w stanie tę przewagę utrzymać do końca. Ostatecznie zwyciężył seta 25:23 i cały mecz 3:0.

Mistrzynie Polski są drużyną niepokonaną w Orlen Lidze, Impel ma na koncie trzy wygrane i dwie porażki.

Zaległy mecz 2. kolejki Orlen Ligi: Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

Chemik Police: Agnieszka Bednarek-Kasza, Ana Bjelica, Katarzyna Gajgał-Anioł, Małgorzata Glinka-Mogentale, Maja Ognjenovic, Anna Werblińska - Mariola Zenik (libero) - Aleksandra Jagieło, Sanja Malagurski

Impel Wrocław: Hana Cutura, Denise Hanke, Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Mira Topic - Agata Sawicka (libero) - Anna Grejman, Katarzyna Mroczkowska.