Starosta-kandydat agitował uczniów podczas lekcji?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-11-07 16:00 | Zmodyfikowano: 2014-11-07 16:26
A|A|A

fot. Wikipedia

Starosta, kandydat w wyborach i urlopowany nauczyciel - Piotr Lech z Milicza prowadził dzisiaj lekcje o nowoczesnym patriotyzmie w zespole szkół w tym mieście. Lokalni politycy opozycji nie mają wątpliwości, że starosta prowadził w ten sposób agitację wyborczą. Zajęcia poprowadził w klasach technikum i liceum, część uczniów to 18-latkowie.

Piotr Lech mówi nam, że od 8 lat organizuje obchody Święta Niepodległości w powiecie milickim i takie lekcje to żadna agitacja. Zarzuty nazywa absurdalnymi: - Jeśli agitowałem, to do nowoczesnego patriotyzmu - mówi starosta. Zapewnia też, że w czasie lekcji nie mówił o wyborach samorządowych.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że dyrektorem zespołu szkół jest brat starosty, Ryszard Lech, który również nie widzi w takich zajęciach żadnej niezręczności. Nie chce komentować politycznych zarzutów lokalnej opozycji.

Janina Jakubowska z kuratorium oświaty mówi nam, że dyrektorzy szkół byli na każdym spotkaniu uprzedzani, że nie wolno w szkołach prowadzić agitacji. W tym przypadku uważa, że nie doszło do złamania ustawy.

Politycy z Milicza mówią zaś, że to brudna gra wyborcza starosty, który kandyduje na burmistrza tego miasta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2014-11-30 00:58:57
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~milicz
2014-11-19 20:49:28
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
A pan Wybierała agitował w przedszkolu podczas spotkań z rodzicami...to było naprawdę żałosne co P.Jachimowicz na to????????????
~zniesmaczona
2014-11-19 19:23:39
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
wiecie co?? aż nie wypada w tak bezczelny sposób szukać dziury w całym ;| najlepiej szukać byle pretekstu do zrobienia sensacji ... bo przecież to nas ludzi kręci... jak tu się namiesza... tam coś nabroi... a niech się kłócą... przemawiają.... przynajmniej jest na co popatrzeć... BRAWO POGRATULOWAĆ TAK GŁUPIEGO WPISU ;)
~janina
2014-11-14 08:31:24
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
haha, a pan Wybierała agitował w przedszkolu podczas spotkań z rodzicami...to było naprawdę żałosne, opowiadać o chodnikach rodzicom dzieci, które nie mają miejsca w szkołach, przedszkolach nie mówiąc o publicznym żłobku którego po prostu w Miliczu nie ma...może radio o tym napisze???
~milicz:)
2014-11-13 22:09:18
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: 1
p. Sylwia Jurgiel po raz kolejny dała się podpuścić Dariuszowi Stasiakowi, który od wielu lat toczy polityczną wojnę z Lechem. Teraz napięcie w Miliczu jest o tyle duże, że w wyborach na burmistrza zapowiada się zacięta walka pomiędzy Lechem a Wybierałą (człowiek Stasiaka dla niewtajemniczonych). Szkoda że PRW dalo sie wciagnac w to milickę grę polityczną. Dla odmiany moze zrobilibyscie metariał o nielegalnej gazecie burmistrza "Tygodnik Milicki", w której atakuje on swoich przeciwników. Wybierała jest skłocony z wszystkimi, od 3 lat nie chodzi na sesje i komisje. O tym zrobcie materiał. jeden bezplatny dodatek Tygodnika kosztuje nasza gmine 36 tys. zł.
~Miliczanin
2014-11-13 21:53:10
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
Żenadą są afery, które w mijającej kadencji wywoływały działania Starosty PL. Przecież wydział antykorupcyjny Komendy Wojewódzkiej w Opolu nie prowadzi dochodzenie dla zabawy. Prześwietla działania panów starostów PL i WS. Oczywiście to potrwa ponieważ "sprawy są rozwojowe".
~gość
2014-11-08 14:32:13
z adresu IP: (94.154.xxx.xxx)
Ocena: 2
To nie pierwsza taka agitacja w tej szkole.Bracia Lechowie chyba odjechali w inny wymiar...
~bezpartyjny
2014-11-08 13:46:23
z adresu IP: (94.154.xxx.xxx)
Ocena: -4
Potraficie tylko dużo mówić , a za robotę się nie weżmiecie , dajcie spokój już pani Piotrowi - i nauczcie się definicji "agitacja" a potem mówcie albo piszcie o tym .Jestem osobą bezpartyjną , ale jak widzę rządy pana Wybierały przez te lata to mam już dość. Czas na zmiany , życzę powodzenia panu Piotrowi i niech wygra a wtedy zobaczymy co pan Piotr zrobi gdy będzie Burmistrzem. A tak w ogóle to życzę powodzenia wszystkim kandydującym oprócz oczywiście ?????????????????............
~Emo
2014-11-08 07:39:09
z adresu IP: (94.154.xxx.xxx)
Ocena: -1
Też mi news...jego kontrkandydat, Wybierała, systematycznie urządzał sobie w szkołach wiece wyborcze na spotkaniach z rodzicami, aż zniesmaczeni ludzie wychodzili z sali...gdzie było wtedy radio?
~z potaszni
2014-11-07 20:27:29
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: 8
Oj boli zwolenników Lecha, że są na straconej pozycji, oj boli. Nie martwcie się, zostanie dla was kilka miejsc do łatania dziur i czyszczenia zalewu
~stasiakofob
2014-11-07 19:40:18
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -1
Kto oskarża starostę Lecha? Zwolennicy obecnego burmistrza, który jest kontrkandydatem w wyborach. Proponuję, żeby napisali o tym do kilku gazet (bo ich własna gazetka gminna na 100% zrobi z tego aferę), wezwali "Interwencję" Polsatu, Elżbietę Jaworowicz i kogo się da. Oczywiście trzeba też powiadomić CBA, ABW, Prokuratora Generalnego i Państwową Komisję Wyborczą. Będzie to kolejny przykład "polityki po milicku", jaką od kilku lat uprawia Pan radny wojewódzki Stasiak i jego koledzy. Żenada.