Kubot rozpoczyna walkę w prestiżowym turnieju w Londynie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-11-10 07:31 | Zmodyfikowano: 2014-11-11 06:33
A|A|A

Pierwszym rywalem polsko-czeskiej pary będzie najsłynniejszy debel świata - Mike i Bob Bryanowie. Amerykańscy bliźniacy, to najwyżej rozstawiony duet w londyńskich zawodach. Łukasz Kubot i Robert Lindstedt są klasyfikowani najniżej z ośmiu par biorących udział w turnieju. Nie oznacza to jednak, że na korcie nie będzie emocji. Mecz rozpocznie się o 19.

Dla Kubota i Lindstedta turniej w stolicy Anglii to zwieńczenie sezonu, który rozpoczęli od zwycięstwa w wielkoszlemowym Australian Open. To był ich życiowy sukces i jak się okazało najlepszy wynik w tym roku. W innych turniejach cyklu ATP docierali potem co najwyżej do ćwierćfinału.

Polsko-szwedzka para po raz pierwszy startuje wspólnie w zawodach kończących tenisowy rok. Nie są jednak absolutnymi debiutantami. Zarówno Łukasz Kubot jak i Robert Lindstedt już dwukrotnie brali udział w tym turnieju, ale z innymi partnerami. Żadnemu z nich jednak nie udało się ani razu awansować do półfinału.

Rywalizacja w londyńskim turnieju odbywa się w grupach. Poza braćmi Bryanami, rywalami Kubota i Lndstedta będą - Austriak Alexander Peya z Brazylijczykiem Bruno Soaresem oraz Holender Jean-Julien Rojer i Rumun Horia Tecau.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama