Poradnik wyborczy, wyszukiwarka lokali (ZOBACZ)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-11-16 08:16 | Zmodyfikowano: 2014-11-16 08:16
Dodaj do Wykop.pl
Poradnik wyborczy, wyszukiwarka lokali (ZOBACZ) - W naszej galerii znajdziecie przydatne informacje
W naszej galerii znajdziecie przydatne informacje

Zaczynamy od miast na prawach powiatów. - Tam mieszkańcy dostaną trzy karty do głosowania - mówi nam Teresa Sienkiewicz z delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu:

Jeżeli postawimy na jednej liście więcej iksów (X) w kratkach obok nazwisk kandydatów, w takim wypadku głos będzie liczył się temu kandydatowi, który jest na pozycji najwyższej na liście. Nie zawsze to musi być oczywiście kandydat z numerem jeden.Teresa Sienkiewicz dodaje co zrobić, by oddany głos był ważny:

Stawiamy "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata. Jeden "X" przy nazwisku jednego kandydata. Postawienie iksów w wyborach prezydenta więcej niż jednego powoduje nieważność głosu.Jak głosować na radnych sejmiku województwa i do rad miejskich?

Kartę w wyborach do rady miejskiej koloru białego, która będzie miała jedną dziurkę w prawym górnym rogu. Następnie dostanie kartę koloru różowego w wyborach prezydenta miasta, która będzie miała cztery dziurki oraz dostanie kartę w wyborach do sejmiku koloru niebieskiego, która będzie miała trzy dziurki.

A jak głosować na prezydenta, wójta czy burmistrza?

Na tych kartach w wyborach do sejmiku oraz w wyborach do miasta na prawach powiatu głosujemy w ten sposób, że na jednej liście oddajemy głos w kratce z lewej strony obok wybranego kandydata.Na każdej z kart do głosowania Dolnoślązacy znajdą też instrukcje wyborcze. Wybory samorządowe już w niedziele - lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00.

WYSZUKIWARKA LOKALI WYBORCZYCH (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Reklama